Ваш IP: 3.236.50.252
Сьогодні: 21-05-2022

Поради психолога

Як говорити з дітьми про війну?

Дати дитині відчуття безпеки

Дітям будь-якого віку дуже важливо відчувати безпеку. Вони мають бути впевнені, що коли приходять до своїх дорослих, яким довіряють — отримають відповідь.

Гра, в яку можна грати будь-де:
у сховищі, в дорозі, вдома

Гравців - 2 або більше.

Візьміть гральний кубик з кількома гранями. Перший гравець загадує: скільки крапочок випаде, стільки разів ти мене поцілуєш у праву щічку. Потім те ж саме робить другий гравець, але вигадує інше завдання. Наприклад, обійняти; поплескати по плечу; погладити по лівій руці і тощо.

Як пояснити дитині значення сирени?

Уяви що в лісі, де живе родина вовків, один з них найсильнішій вовк. Він відходить від своєї домівки для того, щоб першим побачити небезпеку для всіх інших мешканців. Коли він бачить небезпеку, то починає досить голосно вити, щоб всіх попередити про загрозу і щоб всі встигли сховатись від небезпеки.

Так і зараз! Наші воїни дивляться в небо і коли бачать небезпеку - повідомляють нас, щоб ми теж могли сховатись. Тож, сирена - це не страшно, а важливо та корисно!

Тому давай не будемо її лякатися! А подякуємо, що вона нас попереджає!

Намалюйте з дитиною цю метафору, щоб зняти переляк від сирен, які зараз лунають по всій нашій країні.

Психологічна готовність до навчання в школі

Психологічна готовність до школи – це комплексний показник, який охоплює декілька компонентів.

Поради батькам дітей з особливими освітніми
потребами
"Навчаємося в дома"

Розвиток дітей з особливими освітніми потребами потребує тривалої і систематичної роботи, яка охоплює всі види її діяльності. Через це дуже важливо, щоб корекційні заняття продовжувалися під час навчання вдома.

Рекомендації батькам щодо взаємин з дитиною із особливими потребами

Дитина із особливими освітніми потребами потребує постійної батьківської підтримки. Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею. Пам’ятайте, що дитина не винна в тому, що вона особлива.

Як упоратися з агресивністю дитини

Батьків завжди засмучує, коли їх дитина огризається без жодної видимої причини. Спроби порозумітися лише посилюють агресивність дитини. Іноді це відбувається епізодично, але іноді затягується на деякий час, викликаючи крайнє занепокоєння не тільки в дитини, а й у батьків. Що ж провокує агресивність?

Поради для батьків дітей
з особливими потребами

Батьки «особливої» дитини повинні пам'ятати, що вона є особистістю зі своїми надіями, мріями і правами. Потреби такої дитини нічим не відрізняються від потреб будь-якої іншої дитини.

Інклюзивне навчання в ЗДО

Сьогодні в Україні дуже важливою є проблема освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Діти і локдаун: Як встановити

ще більш глибокий зв'язок з дитиною ?

У січні - локдаун, тож з дітьми активно не погуляєш по різних закладах. Але свято та магію можна влаштувати й вдома. Можна і потрібно.