Поради батькам з правового виховання
Якими діти народжуються, ні від кого
не залежить, але в наших силах зробити
їх хорошими через правильне виховання
Плутарх
Реакція дитини напорушення її прав
Діти в суспільстві найбільш уразливі. Ті діти, права яких порушують, часто стають соціально і психологічно неадаптованими.
Пам'ятка для кожного
«Караючи – подумай: «А навіщо?»
1. Покарання не має шкодити здоров'ю дитини – ані фізичному, ані психічному. Більше того, за своєю сутністю покарання має бути корисним.
Роль сім'ї у вихованні
правової свідомості дитини
Дитина значну частину свого часу проводить у сім'ї. Вона спостерігає життя і діяльність батьків, стосунки між членами сім'ї, засвоює ті морально-правові принципи, якими вони керуються у своїй поведінці, у ставленні до власних дітей, до оточення, до праці.
Анкета для батьків
Шановні батьки! Будь ласка, заповніть цю анкету. Ваші щирі відповіді допоможуть нам підібрати необхідний матеріал для бесід та консультацій з вами стосовно захисту прав ваших дітей.
Правове виховання дошкільників
з використанням творів В. Сухомлинського
«Перш ніж дитина осмислить усю глибину тієї істини,
що вона – громадянин своєї країни, і це покладає на неї
великі обов’язки, вона має навчитись платити добром
за добро, творити своїми силами щастя і радість
іншим людям»
(В.Сухомлинський)
Декларація прав дитини
1. Ми – діти світу. Хто б не були наші батьки, де б ми не жили і у що б ми не вірили, поводьтесь з нами як з рівними. Ми гідні того, щоб отримувати все найкраще з того, що може дати світ.
Коли порушуються права дитини?
Коли немає безпеки для її життя та здоров'я.
Коли її потреби ігноруються.
Коли не задовольняються її основні потреби.
Правова освіта дітей дошкільного віку
та їхніх батьків: системний підхід
Правове виховання розпочинається в сім’ї – з усвідомлення дитиною своїх прав та обов’язків щодо членів родини, сімейних традицій та цінностей.Заклад дошкільної освіти є наступним соціальним інститутом, який продовжує правове виховання дітей. Головне в цій роботі – систематичність, послідовність і тісна взаємодія із сім’єю.
Правова освіта дошкільників
Правове виховання дошкільників - обов’язкова умова формування життєвої компетентності особистості. На сучасному етапі розвитку суспільства право не тільки охоплює більшість сфер людської життєдіяльності, а й розширює межі своєї дії в міру ускладнення суспільних стосунків.
З метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року затверджено Національну програму правової освіти населення, де ставиться завдання правового виховання населення взагалі і підростаючого покоління зокрема. Метою Програми є підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення.