^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4826907
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1431
1263
7406
41295
4826907

Ваш IP: 18.213.110.162
Сьогодні: 28-03-2024

Цікаве з історії

державного прапора України

Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Символіка є втіленням боротьби за самовизначення, це – історичне надбання народу, частка його етнокультури. Символіка передає (через умовне зображення) сутність держави, дає уявлення про соціальні цінності державного ладу тощо.

Українськийнаціонально-державний прапор прийшов до серцянашого народу тернистими шляхами буття. Під час історичнихзвершеньвін ставав символом боротьби за національні та соціальні права. У ньомувтіленівіковічніпрагнення до миру, праця, краса та багатстворідноїземлі.

Українськанаціональнатрадиціясимволічноговідображеннясвітуформуваласяупродовжкількохтисячоліть. Ключем до розуміння як народного, так і релігійногоїї державного аспектів є її чільні символи – жовта і синя барви та знак, нині відомий під назвою тризуб. Він є найзагадковішим з державнихзнаків. Навітьтоді, коли тризуббувпозбавлений державного статусу, заборонений та переслідуваний на Батьківщині, вінпродовжуваввиступати як символ, щолегітимувавукраїнців у всьомусвіті.

Історія Державного прапора

Нині Державний прапор України святкує своє відродження. А чи знаємо ми, громадяни незалежної держави, його історію?

Процесостаточноїстабілізаціїдержавнихсимволівпочався в Україніізсередини ХІХ ст.

Поняттянаціонального прапора остаточно сформувалося в Україні на початку ХХ ст. (підвпливомнаціонально-визвольногоруху в Галичині, згодом і на східноукраїнських землях), пов’язуючись з історичнимитрадиціями.

За часівУкраїни - Руси державного прапора як такого ще не було. Існувалилишекнязівські стяги. На рубежі ХІІІ-ХІV ст. з’явилисяклиноподібні полотнища, на яких "здебільшоговживанимкольоромбувчервоний, далібілий і блакитний, рідкожовтий". Сліддодати, щовикористанняжовтого та блакитногокольорів (з різноманітними гамами) на прапорах України - Руси простежуєтьсявідприйняттяхристиянства. Згодомці два кольоринабуваютьзначеннядержавних.

Подальшаісторіясимволікипов’язана з тимперіодом, коли після навали татаро-монголівзначначастинатериторіїУкраїни - Руси відійшла до сусідніх держав.

Походження синіх і жовтих кольорів

Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик та мовознавець зі Львова Б. Якимович. На його думку, слово "хохол" монгольського походження і складається з двохчастин: "хох" - синій, блакитний, небесний, "улу" (юлу) - жовтий.

Про те, щопоєднаннясиньо-жовтихкольоріввластивеУкраїні, свідчить той факт, що Данило Галицький, засновуючи на честь свогосина Лева містоЛьвів (перша згадка 1256 р.), подарувавйого жителям герб, на якомузображено золотого лева на синьомутлі. А прапоризазвичайвиготовлялисявідповідно до кольорів герба тієїчиіншоїземліабокраїни.

Державний прапор України – національнийсиньо-жовтий стяг

24 серпня 1991 року відбулосяпроголошення Акта про незалежністьУкраїни і над будинкомВерховної Ради замайорівсиньо-жовтий прапор.

28 січня 1992 року сесіяВерховної Ради Україниприйняла Постанову "Про Державний прапор України". Ним став саменаціональнийсиньо-жовтий стяг. Новедвобічнешовкове полотно вишите на німецькомуобладнанні з використаннямновітньоїкомп’ютерноїтехнології, яка дозволяєдосягнутиунікальнихефектів. На одному боці штандарта нанесено понадмільйонстібківниткоюдвохвідтінків: червоного та жовтого золота. Вишитийтризуб, завдякивикористаннюспеціальної прокладки, вийшовоб’ємним. За цією ж технологієювиготовленіпрапориВеликоїБританії, США і Франції.

Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави. Він нагадує наше літо, коли небо над Україною таке синє, як покрови Пречистої Діви, а наші лани такі золоті, як паски на маминому столі.

Українськийнаціональний прапор маєздатністькликати не тільки на урочистімітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, цевічно жива пам’ять і вічнамріянашого народу.

Шлях до піднесення національної самосвідомості, збагачення культури нашого народу пролягає через масштабне значення історії й, зокрема, історії національно-державної символіки, через історичні, культурні знання, а не через задоволення політичних амбіцій. Саме на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги до державних символів України встановлено "День Державного прапора", який від 2004 р. відзначається щорічно.

З кожним роком, що віддаляє нас від повернення в Україну її споконвічної символіки, стає все очевиднішим: успіх там, де свідома нація. Кольори нашого прапора тільки дають надію. Все ж інше залежить від нас.

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.