^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4831557
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
975
5106
12056
45945
4831557

Ваш IP: 44.195.23.152
Сьогодні: 29-03-2024

Національно-патріотичне виховання
     «Виховуємо маленьких патріотів»

Кажуть, гарних та успішних любити легше – байдуже, йдеться про людину чи про країну. Перед нинішніми дітьми Батьківщина постала не у найкращому вигляді: неспокій у суспільстві, економічна криза, війна – збройна та інформаційна. Як, попри все це, допомогти малечі наповнити серця любов’ю до країни, яку вони лише починають пізнавати? Ми, педагоги-дошкільники ДНЗ №32, шукаємо нові підходи, напрями, методи роботи з національно-патріотичного виховання дітей.

У дошкільному закладі розроблені заходи для реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Завдання громадянського гарту дошкільнят визначено в кожній освітній лінії Базового компоненту дошкільної освіти. На виховання патріотизму орієнтують і чинні програми дошкільної освіти. Другий рік поспіль патріотичне виховання визначено як один з провідних напрямів роботи в Інструктивно-методичних рекомендаціях МОН України.

Хто ж може виховати справжнього патріота, який любить свою країну і поважає традиції рідного народу? Звичайно, патріотично переконаний, відданий своїй справі педагог. Підвищенню професійно-педагогічної майстерності педпрацівників з означеної проблеми сприяли використання педагогічної спадщини С.Русової, В.Сухомлинського, етнопедагогіки, музейної педагогіки та методичні заходи.

В українському садочку дитина має занурюватися в українське середовище. Тому однією із форм громадянсько-патріотичного виховання в дошкільному закладі є облаштування осередків національно-патріотичного виховання. Всі педагоги ДНЗ творчо підійшли до створення виховних центрів.

Міні-музеї також стали невід’ємною частиною побуту та виховного впливу на дошкільників, розширили навчально-виховний простір для формування культурного й національного світогляду дітей.

Але патріотичне середовище – це не лише предметне оформлення простору у закладі, а й гуманна та патріотична поведінка всіх учасників освітнього процесу і в дошкільному закладі, і в родині, що базується на взаємоповазі, взаєморозумінні, готовності стати на захист національних і державних цінностей.

В освітній роботі з дітьми чітко визначені завдання національно-патріотичного виховання.

Для накопичення дітьми першого позитивного загальнолюдського духовного досвіду педагоги ДНЗ активно залучають дітей до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної і інших та використовують доступні форми і засоби виховання патріотизму.

Найважливіша складова потенціалу нації – здоров’я і фізична підготовка дітей. Тому на фізкультурно-оздоровчих заняттях формуємо відповідальне ставлення до здоров’я як найвищої суспільної цінності, формуємо патріотичні почуття і переконання, гартуємо силу, міць. Це заняття і дозвілля з тем: «Козацькому роду нема переводу», «Маленькі захисники Вітчизни», «Козацькі забави», «Мужні прикордонники», «Славні козачата».

Співпраця з батьками також є ефективною і дієвою формою роботи у формуванні маленьких патріотів. Це -- спільні проекти «З миром у майбутнє», «Україна – наш рідний дім», «Виховуємо патріотів», родинні свята, розваги, виставки, конкурси, акції.

Волонтерський рух став рушійною силою пробудження у дитячих серцях таких почуттів як любов, вдячність, співчуття. Малюки з високою активністю брали участь в благодійній акції «Подаруємо іграшку дошкільнятам зі Сходу», виставці-ярмарку мистецьких виробів «Діти Рівного – за мир та єдність в Україні».

У дошкільному навчальному закладі також були проведені заходи із запрошенням учасників бойових дій на сході України та їхніх сімей. Пройшли благодійні ярмарки «Від серця до серця», акції «Допомога військовим». Виручені кошти передали на лікування поранених бійців, на запчастини до військової техніки. Також діти писали листи-підтримки воїнам АТО, виготовляли листівки, малюнки, які піднімають бойовий дух наших захисників. Майже в кожному листі звучали слова любові до Батьківщини, прагнення миру і побажання солдатам «Повертайтеся живими!».

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.