Ваш IP: 3.234.212.253

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Ранкова зарядка: привчаємо правильно

Чому так складно привчити малюка до ранкової зарядки? Ми, дорослі, знаємо і розуміємо важливість рухового режиму у будь якому віці. Дітям дошкільнятам ще не властиво задаватись цим питанням: їм все легко. Вони можуть встати вранці з ліжка і дістати носом підлоги, чи вухом. І їм не зрозуміло, навіщо потрібно робити розминки перед спортивними вправами. Чому потрібно нахилитися чотири чи шість разів. Це вже в зрілому віці відчуваєш, що, виявляється, нахилитися не так просто як було в п'ять чи п'ятнадцять років.

Тож чи є сенс в ранковій зарядці для дитини? Для чого спеціально відводити на це час якщо протягом дня ваше чадо і так переважно знаходиться в русі?

Безумовно, вдень малюк знайде безліч причин і ідей для ігор, стрибків, бігу.

Ранкова пора доби діє на організм людини дещо по іншому.

В основному люди, прокидаючись, ще деякий час знаходяться в млявому стані. Поступово відбувається перехід від сну до активного дня. Фізичні вправи вранці дозволять і маленькій дитині, і дорослій людині швидше вийти зі стану сну і активувати в собі ще сплячі життєві сили.

Розглянемо переваги, які дає дитяча зарядка нашим малюкам :

- допомагає швидше вийти з сонного стану;

- піднімає настрій;

- покращує самопочуття;

- активізує працездатність;

- заряджає енергією на весь день;

- зміцнює здоров'я, покращує рухливість суглобів і підсилює кровообіг.

Варто звернути увагу на певні моменти для забезпечення покращення умов виконання ранкової зарядки. Зокрема, провітрюйте кімнату до і після ранкової зарядки. Слідкуйте, щоб в кімнаті було свіже повітря, а не лютий холод.

Не можна проводити вправи із хворою або втомленою дитиною.

Тривалість дитячої гімнастики пов'язана з віком дитини: в 2-3 роки час виконання всього 5 хвилин, в 6 років – 10-12 хвилин.

Пропоную кілька « дорослих підказок» для підвищення мотивації щодо залучення малюків до виконання ранкової зарядки.

1. Дорослі — наочний приклад для дитини. Батьки повинні робити дитячу гімнастику разом з малюком . Чудово, якщо вони зможуть виконувати вправи з ентузіазмом , показуючи на власному прикладі як це здорово і легко.

2. Чим молодша дитина, тим більше використовуйте гру під час зарядки. Придумайте разом веселі назви вправ, наприклад, «літачок», «вітерець», «незграбне ведмежа». Спробуйте весь комплекс гімнастики провести як сюжетну гру, наприклад, «Вчимо зайчика вправ».

3. В різноманітних Інтернет ресурсах існує безліч віршикiв для ранкової гімнастики, вони допоможуть дитині засвоїти нові вправи і піднімуть настрій.

4. Робіть зарядку під веселу музику - ритмічні мелодії або дитячі пісні.

5. Бажано кожні 10 днів замінювати 1-2 вправи, щоб підтримувати у дитини інтерес до виконання зарядки.

6. Важливо: ранкова зарядка для дітей – це простий комплекс вправ для підняття тонусу організму. Не плутати з виснажливим фізичним тренуванням.

7. Під час зарядки виконуйте ті вправи, які добре знайомі і зрозумілі малюкові. З віком навантаження повинне поступово збільшуватися, але бути посильне для дитини, інакше неприємні відчуття позбавлять бажання займатися.

8. Одяг для занять фізичними вправами має бути відповідним : натуральним, зручним, на ніжках шкарпетки.

9. Вчасна похвала за правильно виконаний рух або проявлене бажання займатися буде вселяти малюкові впевненість у власних силах.

10. Якщо дитина відмовляється займатися, обов'язково з'ясуйте для себе причину і спробуйте її усунути.

11. Якщо у дитини щось не виходить, не варто її критикувати. Адже на оволодіння руховими навичками потрібен час.

12. Яскравий інвентар для вправ зацікавить дитину, дозволить урізноманітнити варіативність рухів і ігор. Оберіть щось до вподоби малюку : скакалку, м'яч, обруч, спеціальний килимок.

«Мама, тато, я – спортивна сім'я» — тільки таке ставлення до ранкової зарядки допоможе зробити її традиційним ранковим ритуалом. Краще, якщо це стане систематичною звичкою.

Робіть разом зарядку і будьте здорові!