^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4831690
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1108
5106
12189
46078
4831690

Ваш IP: 44.204.125.111
Сьогодні: 29-03-2024

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

В зимові ігри граємо – здоровя зберігаємо

           Прогулянка на свіжому повітрі – навіть взимку – дуже важлива для здоров'я діточок.

Тому, якщо тільки дозволяють погодні умови: немає дощу і сильного вітру і температура повітря не нижче – 20 градусів, то дитина повинна перебувати на вулиці не менше двох годин на добу. А якщо дитина на свіжому повітрі рухається, грає, то користь від цього – подвійна. Тому наше завдання - всіляко сприяти перебуванню дітей на свіжому повітрі, особливо в зимовий час, коли дітям так не вистачає кисню, сонця і руху. Неоціненну допомогу в цьому можуть надати зимові рухливі ігри.

   Якщо на майданчику зробити каток, це був би найкращий варіант, як зацікавити дітей грати взимку на свіжому повітрі. Катання на санках, на ковзанах, гра в хокей – кращих способів рухів взимку, напевно, не придумаєш. Але, якщо зимової ковзанки немає, ми можемо запропонувати для дітей безліч рухливих ігор. Ось деякі з них.

Будівництво зі снігу

     Якщо на дворі тепла погода, і лежить вологий сніг, влаштуємо змагання, хто скачає великий сніжний ком. З зроблених грудок спорудимо сніговика або велику фортецю з гостроверхими вежами, або фортецю, або чарівний палац, лабіринт, будинок або міст. Ще цікавіше споруджувати все це зі снігових цеглинок. Для цього нам буде потрібно ящик, в який ми накладемо сніг і утрамбуємо його. Вивантаживши вміст з ящика, ми отримаємо снігові цеглинки. З таких цеглинок можна побудувати багато чого цікавого. Спочатку укладемо цеглинки так, як їх укладають при будівництві цегляних будинків. А потім загладити щілини на стиках снігових цеглин за допомогою снігу.Діти дуже люблять фантазувати. Таке будівництво розвиває дитячу фантазію і уяву, вміння мислити і творчо підходити до виконуваної роботи. Крім того, діти отримають велике задоволення від результатів своєї праці.

Снігові скульптури

         Дітям дуже подобається ліпити зі снігу різні фігурки. Можна прикрасити такими фігурками дитячий майданчик. Спочатку знайдемо в книгах, журналах або в Інтернеті цікаві малюнки: Діда Мороза, Лунтика, Фіксиків або Машу та Ведмідя. Зробимо каркас фігури за допомогою палиць і мотузок, прив'язаних до палиць, і обліпити каркас снігом. Отримаємо грубу скульптуру. Щоб фігура вийшла красивою, опрацюємо лопаткою. А потім поллємо водою з лійки. Скульптура стане міцніше. А діти отримають багато прекрасних хвилин радості від своєї творчої та корисної роботи. Набагато простіше зробити фігурки-барельєфи, тобто такі фігурки, які лежать на поверхні і підносяться над нею. Це можуть бути кораблики, літачки, ракети, вежі, різні тварини з чітким силуетом. Для спорудження таких фігур не буде потрібно каркас. Зліплені фігурки треба полити водою, можна з додавання харчових барвників, бурякового квасу або акрилових фарб. Робота нескладна, а результат змусить дітей захоплюватися своєю працею. Найпростіший варіант роботи зі снігом – зліпити зі снігових грудок сніговика. Три снігових грудки, ніс-морквина, а все інше – з паличок. З цим сніговиком можна і поговорити, і пограти, коли діти вийшли з дитячого садка на прогулянку, або коли Ви прогулюєтеся зі своїм малюком на вулиці. Попросимо малюка, щоб він прискакав, як горобчик, до сніговика і привітався з ним: «Привіт! Привіт, сніговик! Я прийшов до тебе грати". Потім-поскакав назад і попрощався зі сніговиком: «До побачення, сніговик! Я до тебе ще прийду».

     Можна пограти з малюками в гру «Погода»

Промовляючи такі слова: Закружлялися сніжинки,

                                           Як метелики прудкі,

                                           Прилетіли до ялинки

                                           Й почепились на гілки.

Малюки повторюють слова і виконують рухи. Така простенька гра змушує дитину рухатися, розвиває його мову, тренує його вестибулярний апарат, щоб в майбутньому він не заколисувався на гойдалках, каруселі і в транспорті. Продовжимо гру, малюки повторюють за нами і слова, і рухи:

                                                         «Вітерець, цей вітерець,

Біжить собі навпростець.

Дуже швидко так біжить.

І куди ж це він спішить?

Біжить в ліси і в гори,

Обіймає всі простори.

Кожний день кудись спішить?

Все біжить, біжить, біжить...

А коли він добіжить,

То приляже і поспить.

Під гарною вербою,

Що там понад водою».

З цими словами ми біжимо і ховаємося під сніговиком (деревом). Відпочивають. Гра триває. Говоримо:

«Хмара грізна пішла.

Небо посвітліло.

Сніжинки кружляють,

як у вальсі, спокійно і красиво».

Кружляємо, як сніжинки. Малюки кружляють і повторюють слова.Діти дуже люблять ігри у віршах, особливо, якщо в іграх присутні їх улюблені звірятка. При регулярному повторенні слів у дитини розвивається мова, пам'ять і мислення. Говоримо по кілька разів слова, супроводжуючи їх відповідними діями, а малюки повторюють їх.

Зайчик

На морозі в зайчика

Дуже змерзли пальчики.

Хатку снігову робив,

Рукавички загубив.

А тепер він скік та скік:

– Ой-ой, пальчики попік!

– І не знав я, – зайчик плаче, –

Що сніжок такий гарячий!

Разом з малюками виконуємо рухи, промовляючи ці рядки.

Ведмідь у барлозі

У ведмедя хата біла,

Біла, мов пушинка,

Це зима її зробила,

Це її частинка.

Йому тепло в тій хатині,

Спить собі тихенько,

Він лиш вдячний хуртовині,

Тепло та зручненько.

Тихо, діти, не шуміть! Ведмедя не розбудіть!

Після цих слів діти тікають подалі від барлогу (замету).

Небезпечна гора

     Зробимо великі снігові грудки, спорудимо з них гору. Це і буде небезпечна гора. Беремося все за руки, ходимо навколо гори і намагаємося штовхнути на гору свого сусіда зліва чи справа. При цьому співаємо: «ця гора – страшна. І вона небезпечна. Хто до неї торкається, з гри видаляється». Тих, кого вдалося штовхнути на гору, виходять з гри. Переможець підіймається на гору і зображує з себе пам'ятник.

Сніговий тир

     На стіні або на паркані намалюємо кілька кіл в колі діаметром 20см і 10см. проведемо межу і влаштуємо змагання на самого влучного стрілка.

Змагання на гірці

     Якщо є природна снігова гірка, влаштуємо на ній різноманітні змагання. Наприклад, проїзд з гірки між воротами, зробленими з лижних палиць. Потім ускладнимо завдання. Наприклад, на ворота начепимо шапку або шарф. Треба проїхати між воротами і зняти шарф. Можна урізноманітнити і сам спосіб, як з'їжджати з гірки, – стоячи на повний зріст, стоячи на колінах, навпочіпки, з витягнутою ногою і т. д.

Крижана карусель

     На крижаному майданчику ми можемо спорудити для діток крижану карусель. Заздалегідь, коли ще не було морозу, вкопаємо в землю стовп. Одягнемо на нього непотрібне старе колесо, до колеса приб'ємо довгі палиці. До палиць прив'яжемо санки. Крижана карусель готова прийняти своїх відвідувачів. Треба тільки підготувати місце, де будуть їздити санки, – утрамбувати і залити водою. А місце біля колеса, де ходитимуть діти, які крутитимуть карусель, посиплемо піском. Нехай діти по черзі крутять колесо і катаються на санках, отримуючи при цьому масу задоволення.

На мітлі

     Вишиковуємо всіх учасників команд в колону. Кожна команда має мітлу. Між стартом і фінішем для кожної команди розставлені кеглі (будь-які предмети, наприклад, м'ячі, кубики). За командою перші учасники скачуть на мітлі до фінішу, намагаючись не зачепити кеглі. Якщо кеглі збиваються, треба повернутися і поставити їх на місце, а потім продовжити свою стрибку до фінішу і назад, і передати мітлу наступному учаснику. Гра не закінчиться, поки не проскачуть на мітлі всі учасники команд.

Лижне містечко

   Вишиковуємо всіх учасників в колону. За командою перші учасники гри їдуть до фінішу на одній лижі і повертаються так само назад. Наступними їдуть другі учасники і т. д.

Булава

   Креслимо лінію і на відстані близько десяти метрів від неї встановлюємо булаву. Будуємо команди в колони. Кожен з гравців по черзі кидає м'яч ключкою по булаві. Перемагає та команда, члени якої збили більше число разів булаву.

Естафета на санях

   Малюємо дві лінії - для старту і для фінішу. Всіх учасників команд вишиковуємо в колону по дві людини. Кожна команда має санки. За сигналом перша пара кожної команди починає естафету-один гравець сідає в санки, інший його везе. Діставшись до фінішу, пара змінюється ролями, той хто сидів-везе, хто віз – сидить. Переможе та команда, яка першою закінчить біг.

         Зимові рухливі ігри для дітейце завжди велика радість. Морозне повітря, сміх, жарти забезпечують дитині гарний настрій і величезний заряд бадьорості, якого вистачить на цілий день. Будьте здорові!

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.