Ваш IP: 44.192.53.34
Сьогодні: 28-03-2024

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Cпортивне свято
«Козацькому роду нема переводу»
(старша група)

Ведуча: Шановні гості, сьогодні ми проводимо спортивне свято «Козацькому роду нема переводу». Щоб переконатися, що наші діти, спортивні, сміливі, спритні. Тож зустрічайте наших козачат: команда «Соколята» та команда «Козачата».

(Діти заходять під марш)

Ведуча: До внесення державного прапора України та прапора дитячого садочка стояти струнко!

(Під марш капітани виносять прапори)

Ведуча: Рівняння на державний прапор!

(Звучить гімн)

Ведуча: А тепер команди привітають один одного.

Ведуча: Отже, сьогодні відбудуться змагання між нашими козачатами. І, як на кожному змаганні, і в нас теж мають бути судді. Тож дозвольте представити наше почесне журі.

Ведуча: Ну, що ж, козачата, ви готові до змагань?

Діти: Так.

Ведуча: Я чую до нас хтось поспішає.

(Під веселу музику на конях скачуть козаки)

Козак Микола: Усій чесній громаді палкий козацький привіт!

Козак Степан: Здоровенькі були! Друже, ти поглянь скільки люду зібралося, і козачата тут є.

Козак Микола: Схоже, це ярмарок чи свято якесь.

Ведуча: Доброго дня шановні. Ви хто такі будете?

Козак Степан: Я – козак Степан.

Козак Микола: Я – козак Микола.

Ведуча: Мими зібралися на свято, не якесь, а спортивне. Наші малі козачата хочуть стати такими мужніми й сміливими, як ви.

Козак Степан: А що вони знають про козаків?

Ведуча: Зараз вони вам розкажуть.

Хлопчик 1: Козаки – це вільні люди,

Козаки – безстрашні всюди,

Козаки – борці за волю,

За народне щастя й долю.

Хлопчик 2: Кличе нас країна-ненька,

Є і шабля, і бунчук.

Хоч і кажуть: ви – маленькі,

Та козацький є в нас дух!

Козак Микола: Молодці, молодці, справжні козачата підростають. А зарядку ви вмієте робити? От ми кожного ранку тренуємось.

Ведуча:  Так, звичайно, залишайтесь з нами на святі і побачите, які вони в нас сильні і мужні.

Ведуча: Команди, на розминку шикуйсь!

Розминка під пісню «На нашій Україні».

Ведуча: Команди шикуйсь!

Козак Степан: Ну, для нас, козаків, це зовсім не розминка, от мої загони найсильніші, вони кмітливі, хитрі, за Україну неньку  всю свою силу віддадуть.

Козак Микола:  А мої загони непереможні. Я сильний духом, і мужній, як кремінь.

Ведуча: Щось ви себе дуже розхвалюєте.

Козак Степан: Ми набираємо в свої загони сміливих, і відважних козачат, от тому говоримо про себе все найкраще.

Ведуча: То, можливо, наші козачата гідні бути у ваших загонах?

Козак Микола: Можливо, але їх спочатку треба випробувати.

Ведуча: Ось якраз в нас є два загони «Соколята» та «Козачата».

Козак Степан: Я беру під свою опіку загін «Соколята».

Козак Микола: А я загін «Козачата».

Козак Степан: Як відомо, козаки вправні вершники. А чи вміють наші козачата бути вправними вершниками?

Ведуча:  Так, вміють.

«Кінні перегони»

Козак Степан: Молодці, впорались, а чи впораєтесь із наступним завданням? Як відомо, в давнину козаки їздили по сіль аж до моря.

«Як козаки сіль добували»

Ведуча:  Стомилися наші козачата і треба їм відпочити, а наші діти знають, що під час відпочинку козаки співали пісні. І наші діти хочуть подарувати вам свою гарну пісню.

Пісня «Ми маленькі козачата»

Козак Степан: Ой молодці, гарно співаєте. Ну що ж, переходимо до наступної естафети.

«Як козаки через річку переправлялись»

Козак Микола: Молодці! В нас в кожному загоні є свій отаман, а у ваших козачат є отамани?

Ведуча: А як же!

Козак Степан: Отаман загону відрізняється від звичайних козаків тим, що він має велику силу, мудрість, витривалість, а ваші отамани теж такі?

Ведуча: Наші отамани теж сміливі, сильні, розумні, кмітливі.

Козак Микола: Зараз ми їх випробуємо.

«Конкурс капітанів»

Ведуча: А ви знаєте, наші діти готувались до зустрічі з вами і хочуть подарувати вам запальний таночок.

Танець з шаблями

Козак Степан: Ну, молодці. Гарно танцюєте, аж і мені захотілось затанцювати.

(Звучить музика, заходить Маруся, танцює з козаками)

Маруся: Ой, як весело у вас. А я вас шукала. В  мене стільки роботи – коні не напоєні, город не прибраний, а гарбузи в цьому році вродили отакенні! (показує)

Козак Микола:  Не хвилюйся! Подивись скільки в нас сильних козаків, зараз вмить твої гарбузи попереносимо.

«Перекоти гарбуз»

Маруся: Ой, дякую, гарно ви попрацювали! Я вас за те вареничками пригощу. А ви (до козаків) приходьте ввечері на вечорниці.

(Дає глечики з варениками і йде)

Козак Степан: Давайте будемо куштувати, але спочатку нам потрібно перенести вареники в миску.

«Перенеси вареники»

Козак Микола: Молодці, спритні, гарно ви вправляєтесь з ложкою. Часто наші загони влаштовують між собою змагання. А давай, Степане, і ми з тобою позмагаємося, побачимо, чий загін сильніший.

«Перетягування канату»

Ведуча: Молодці козачата, а зараз ми надаємо слово журі і просимо оголосити результати змагань.

Оголошення результатів.

Вручення грамот і призів (капітанам).

Винос прапора.

Козаки: Дякуємо вам за таке гарне свято, ми всі сьогодні побачили, що нам росте надійна зміна і що козацькому роду нема переводу.  Слава Україні!

Ведуча: Шановні батьки, дякуємо вам за ваших дітей, за допомогу і підготовку в організації нашого свята. На цьому наше свято закінчене (діти виходять під марш).