^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317892
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1818
1875
12709
45754
4317892

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 27-05-2023

МЕТОДИЧНА СКАРБНИЧКА

Пам’ятка
«Підготовка та проведення
групових батьківських зборів»

1. Для проведення батьківських зборів виберіть найбільш сприятливий день і час. Підготуйте оголошення. Попередьте батьків за два тижні.

В умовах карантину плануйте батьківські збори онлайн. Заздалегідь попросіть батьків підключитися до однієї з онлайнплатформ GoogleClassroom, ZOOM, GoogleMeet тощо.

2. Визначите одну найбільш важливу проблему, що стосується дітей вашої групи, і на її обговоренні побудуйте розмову з батьками.

3. Підготуйте візитки з іменами батьків, особливо в тому випадку, якщо вони ще недостатньо добре знають один одного.

4. Разом з батьками придумайте правила для учасників зборів. Наприклад: не допускається мовчання під час обговорення проблеми; відкидаючи пропозицію (думку), необхідно вносити зустрічну; називати один одного по імені та по батькові або тільки по імені й т.д.

5. Бережіть час людей, запрошених на збори. Із цією метою встановіть регламент і суворо стежте за його дотриманням.

6. У ході зборів використовуйте інтерактивні ігри, тренінгові вправи, мультимедійні презентації, відео перегляди різноманітних форм організації життєдіяльності дітей.

7. Зробіть спілкування на зборах невимушеним і відвертим. Якщо батьківські збори проводяться у закладі - може допомогти чашка чаю.

8. Під час обговорення проблемних питань спирайтеся на життєвий і педагогічний досвід найбільш авторитетних батьків, на думку членів батьківського комітету й ради закладу.

9. Прагніть до того, щоб на зборах були прийняті конкретні рішення.

Правила поведінки вихователя на батьківських зборах

1. Педагогові необхідно зняти власну напругу й тривогу перед зустріччю з батьками.

2. За допомогою мови, інтонації, жестів й інших засобів дайте батькам відчути вашу повагу й увагу до них.

3. Постарайтеся зрозуміти батьків; правильно визначити проблеми, що хвилюють їх найбільше. Переконайте їх у тому, що в ЗДО й родини одні проблеми, одні завдання, одні діти.

4. Розмовляти з батьками треба спокійно й доброзичливо. Важливо, щоб батьки всіх дітей пішли зі зборів з вірою у свою дитину.

Батьківські збори онлайн

Призначте зручний час, надішліть їм посилання на онлайн-зустріч у сервісі, який собі підберете, і проведіть батьківські збори по-іншому. На інтерактивних зборах відбуватиметься діалог на основі партнерства. Ви спонукатимете батьків висловлювати власне бачення ситуації та шукати вихід з неї, вчитися колективної взаємодії. Найбільш популярні два онлайн-сервіси, щоб налаштувати відеозв’язок з батьками.

Zoom

Zoom – сервіс для планування та проведення онлайн-заходів, зокрема, батьківських зборів або запису занять. Щоб створити відеоконференцію, потрібно зареєструватися на сайті zoom.us. Програму необхідно встановлювати на комп’ютер та смартфон. У безплатній версії (до 100 учасників) одна конференція може тривати до 40 хвилин, але це обмеження зняли на період пандемії. У сервісі є функція демонстрації екрану, загальний чат та індивідуальні чати, можливість показувати екран, окремі програми, можливість планування вебконференції на визначений час та запису конференції. Учасникам, які отримали запрошення від організатора на приєднання до відеозв’язку, необов’язково реєструватися в програмі, але для підключення необхідно встановити програму на комп’ютер чи смартфон.

GoogleMeet

GoogleMeet також можна використовувати для дистанційної взаємодії. Функціональні можливості: до 100 учасників для приєднання до конференції. З інтернету необхідно встановити програму на телефон чи ноутбук. Тут є загальний чат, можливість показувати екран, окремі програми та можливість запланувати вебконференцію у Google Календарі. Створити вебконференцію можливо тільки після входу в обліковий запис Google.

Щоб зробити взаємодію з батьками продуктивною та позитивною:

-         Не відповідайте агресією на агресію.

-          Домовтеся про єдиний канал зв’язку.

-          Визначте частоту та формати зустрічей.

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.