^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317968
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
60
1834
12785
45830
4317968

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 28-05-2023

Правила поведінки здобувачів освіти ЗДО № 32

Правила здобувачів освіти складені у відповідності до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти, Статуту закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 32.

1. Поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм.

2. Відповідально та дбайливо ставиться до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.

3. Бережливо ставитися до предметів навколишньої дійсності.

4. Виявляти любов до своєї країни, бажання бути гідним її громадянином.

5. Усвідомлювати, що є громадянином України, знати та шанувати символіку України, народні символи, звичаї, традиції, національні цінності українського народу.

6. Дотримуватись культури зовнішнього вигляду, правил особистої гігієни.

7. Дотримуватися культури спілкування, володіти формами мовленнєвого етикету.

8. Шанобливо ставитись до державної мови..

9. Приймати соціальні правила і норми, знаходити правильні орієнтири для побудови своєї соціальної поведінки.

10. Виявляти толерантність, відповідальність, здатність співчувати і співрадіти.

11. Контролювати і регулювати свою поведінку, утримуватися від негативних проявів.

12. Уміти адекватно поводитися у колективі, бути ввічливим, вихованим, приймати правильні рішення у різних життєвих ситуаціях.

13. Виявляти прихильність до дорослих та однолітків, уміти висловлювати своє ставлення, прагнути позитивної оцінки.

14. Володіти трудовими вміннями та навичками, виявляти працьовитість, бережне ставлення до результатів праці.

Правила для батьків

Правила для батьків складені у відповідності до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Санітарного регламенту для дошкільного навчального закладу, Статуту закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №32. Ці правила допоможуть правильно організувати час перебування у ЗДО № 32 ваших дітей. Запрошуємо вас дотримуватися таких правил:

1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу – до 08:30 та забирати – до 18:00, чергові групи працюють з 07:00 до 19:00.

2. Якщо Ви привели дитину після 08:30, вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у приймальній кімнаті групи.

3. Приводити чисту, охайну дитину в ЗДО у чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам. Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, у групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.

4. Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

5. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.

6. Після перенесеного захворювання діти у заклад дошкільної освіти приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, довготривалості та проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.

7. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу, вихователів групи про хворобу дитини та інші причини її відсутності у ЗДО за номером телефону 65-15-91, або за мобільними телефонами вихователів групи.

8. Вихователь зобов’язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, нагноєння очей тощо), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

9. Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою і надати довідку про стан здоров’я дитини.

10. У разі невідвідування дитиною ЗДО більш ніж 7 календарних днів представити довідку від лікаря про те, що дитина не була в контакті з інфекційно хворими дітьми, упродовж 30-ти календарних днів – представити довідку від лікаря про стан здоров’я.

11. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину у заклад дошкільної освіти, мають передати дитину вихователю, або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей у цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми закладу вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

12. Не дозволяється приносити у дитячий колектив та зберігати у шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.

13. Завчасно повідомити вихователя про вихід дитини у заклад після її відсутності (за добу).

14. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з закладу дошкільної освіти. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.

15. Вихователь не має права віддавати дітей із закладу неповнолітнім дітям, батькам у стані алкогольного сп’яніння.

16. Якщо дитину з певних причин своєчасно не забрали із ЗДО вихователь повідомляє ювенальну поліцію або службу у справах дітей.

17. Вносити плату за харчування до 20 числа кожного місяця.

18. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).

19. Фото і відео зйомка учасників освітнього процесу відкрито під час занять, свята, вистави тощо дозволяється без згоди осіб, які можуть потрапити в об’єктив камер. Заклад освіти вправі також публікувати матеріали зйомок на сайті чи офіційних сторінках закладу у соцмережах.

20. У закладі проводиться індивідуальна корекційна психологічна робота з дітьми за згодою батьків.

21. Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.

22. Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників закладу, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.

23. Додаткову інформацію або консультацію Ви можете отримати он-лайн на сайті закладу dnz32.rv.ua, у групах вайберу та за телефонами ЗДО: 65-15-91, 65-07-99 або телефонами своїх вихователів.

24. Відгуки та пропозиції стосовно роботи закладу можна надсилати на електронну пошту закладу за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Стаття 55 Закону України « Про освіту».
Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

2. Батьки здобувачів освіти мають право:

- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

- звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

- обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

- брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

- отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності;

- подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;

- вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності);

- сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);

- виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.