Ваш IP: 54.162.171.242
Сьогодні: 22-08-2018

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Фізкультурно-оздоровча робота у ДНЗ №32

Вся фізкультурно-оздоровча робота в ДНЗ здійснюється під безпосереднім керівництвом інструктора з фізкультури за методикою Е. С. Вільчковського та авторською програмою М. Єфименка "Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей" й проводиться з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного розвитку та підготовленості дітей.

Особлива увага педагогічного колективу приділяється загартуванню дитячого організму. Тому, педагоги якнайбільше використовують нетрадиційні методи оздоровлення: точковий масаж, ходьбу по доріжках здоров’я (гальці, каштанах, шишках, крупах), сухе та вологе обтирання, інше), в процесі проведення загартувальних процедур.

З метою впровадження здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій педагоги активно використовують нетрадиційні фізкультурно-оздоровчі заходи: музикотерапію, сміхотерапію, кольоротерапію, піскова терапію, дихальну терапію, аромотерапію, пальчикову гімнастику, арттерапію, гімнастику для очей, релаксацію, психогімнастику.

Фізкультурно-оздоровча робота в ДНЗ проводиться згідно змісту Базового компоненту дошкільної освіти та вимог програми «Українське дошкілля» (середні та молодші групи) та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт" (старші групи):

· ранкова гімнастика;

· гімнастика пробудження після денного сну;

· фізкультхвилинки, фізкультпаузи в ході проведення занять;

· заняття з фізичної культури;

· забезпечення умов для самостійної рухової активності протягом перебування дитини в ДНЗ;

· впровадження інноваційних технологій;

· корекція постави та плоскостопості;

· ритмічна гімнастика;

· дихальна гімнастика;

· масаж;

· аромотерапія;

· релаксація;

· музикотерапія;

· сміхотерапія;

· пальчикова гімнастика;

· використання елементів «хатхи-йоги»;

· кольоротерапія;

· фізкультурні свята;

· фізкультурні розваги;

· корекційно-відновлювальна робота;

· дитячий туризм;

· консультаційна індивідуальна робота з батьками;

· психологічний супровід роботи з фізичного виховання;

· рухливі ігри, загартувальні процедури;

· розвиток валеологічних умінь, навичок і потреб;

· виховання потреби в здоровому способі життя;

· створення безпечних умов для фізичного розвитку;

· виховання у дітей свідомого сприйняття правил безпечної поведінки;

· медико-педагогічний контроль;

· оформлення розвивального середовища в групах, спортивній залі, на подвір’ї.

У всіх вікових групах вихователі проводять цільові прогулянки, екскурсії, піші переходи, сезонні оздоровчі прогулянки, які дуже подобаються дошкільникам.

В ДНЗ облаштований фізкультурний зал, в якому достатньо спортивного обладнання та інвентаря, нетрадиційного обладнання.

На території ДНЗ облаштований спортивний майданчик для гри у футбол, баскетбол, турніки, дуги.

Значний оздоровчий потенціал мають щорічні спортивні змагання між ДНЗ міста.