Ваш IP: 54.162.171.242

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Cпортивне свято «Стрітення»

Для старших груп.

Під веселу спортивну музику діти заходять в святково прибраний музичний зал, стають півколом.

Поділені на дві команди. Першими стоять капітани команд.

Ведуча:      На спортивний наш майданчик

Запросили ми всіх вас.

Стрітення зими з весною

Святкується у нас.

Діти, сьогодні незвичайний день. Саме 15 лютого Зима з Весною зустрічаються і змагаються між собою. Якщо Зима переможе, то довго іще буде холодно, а якщо Весна візьме гору, то поверне на тепло. Колись у давнину наші бабусі та дідусі відзначали це свято і називалося воно Стрітення. В цей день запалювали свічки, які рятували від грому та блискавки, - Громовиці. А ще вважається, що коли ведмідь прокидається від сну й валить барліг, то Зима вже добігає кінця. Діти, а ви знаєте прикмети, пов’язані зі Стрітенням. (Відповідають)

1. Лютий лютує, весні дорогу готує.

2. Коли на Стрітення капає зі стріх, то у липні так капатиме мед.

3. Якщо бурульки на стрісі довгі, то літо буде дощовим.

4. Якщо бурульки короткі, то літо – сухе й погоже.

Ну що ж прикмети ви знаєте. Діти, а ви знаєте, де саме зустрічаються Весна і Зима? Є така чарівна галявина і нам потрібно дійти до неї, тож вирушаємо у подорож. Дорога буде тяжка та небезпечна. Тож будьте уважними, та сміливими.

Ходьба по колу, ходіння навшпиньках, руки на поясі, ходьба з перешкодами. Переступання через обручі, ходьба по «слідовій» доріжці.

Ось і прийшли ми до хатинки, діти хто ж це там в ній живе, давайте подивимось.

(Виходить Лісовичок із-за хатинки).

Ведуча: Привіт! А ти хто?

Лісовичок: Доброго дня діти, я Лісовичок, а куди це ви так поспішаєте?

Лісовичок: Ой та навіщо вам та Зима з Весною, краще зі мною залишайтесь. Будемо з вами гратися.

Ведуча: Ні, Лісовичку, нам потрібно дійти до Весни та Зими, адже тільки сьогодні 15 лютого на Стрітення вони зустрічаються.

Лісовичок: А ви не знайдете дорогу до них, а я вам її не покажу, бо ви не хочете зі мною гратися.

Ведуча: Ти нам дорогу покажеш,а ми тебе навчимо різних вправ і ти будеш сильним та здоровим. Домовились.

Діти, покажемо Лісовичку, як ми фізкультурою займаємося.

Комплекс вправ з мячами. (Роздають мячі на кожну дитину).

Шикування в шеренгу, перевірка постави. Перешикування в три колони – «трійками»

- Нахили голови вперед-назад, вліво-вправо: ноги на ширині ступні, руки на поясі ( рахунок 1-2). Повторити 7-8разів.

- Повороти праворуч-ліворуч (1-2-праворуч; 3-4-ліворуч). Руки підняті перед собою. Повторити 8 разів.

- Нахили до правої (лівої) ноги, доторкнутися до носків (рахунок 1-4). Вихідне положення: ноги на ширині ступні. Повторити 6-8 разів.

- Вправа на розслаблення мязів. Присідання. Руки вперед (рахунок 1-2). Повторити 6-8 разів.

- Вихідне положення: основна стійка. Відвести ногу назад з одночасним підняттям рук угору. Повторити 6 разів.

- Вихідне положення: основна стійка. Відвести праву ногу вперед на носок, в бік(праворуч, назад). Те саме лівою ногою.(рахунок 1-4). Повторити 6-8разів.

- В.п. сидячи: нахили вперед. Повторити 6-8 разів.

- Вихідне положення: ноги разом, руки перед грудьми. Стрибки, ноги нарізно, руки в боки, повернутися у вихідне положення.(рахунок 1-2). Повторити 10 разів.

Перешикування в одну колону.

Ну що тепер покажеш нам дорогу до чарівної галявини?

(Лісовичок показує і прощається з дітьми).

(Підходять до галявини де сперечаються Зима з Весною).

Зима: Здорові будьте, малята, рада я вас бачити, бо люблю я діток розважати, погратися з ними. Скажіть, а чи весело вам було зі мною, Зимою? (запитує: Сніжки грали? На санчатах катались? Морозець щипав за щічки? Бабу снігову ліпили? Бачиш, Весно, мене діти більше люблять, тож рано тобі ще панувати, іди собі геть. Діти, не можемо ми згоди дійти хто панувати буде на Землі)

Весна: Здрастуйте, діти. Бачу, що чекали ви мене, час Зимі втікати за ліси і за високі гори, за широке море, бо я Весна-красна – прийшла.

Зима:         Не піду від вас нікуди

Хай іще мороз тут буде,

Хай лютує сніговище,

Хай ще спить Весна-сестриця.

Весна :       Час тобі з дітьми прощатися.

Буду я вже прокидатися.

Вкрию землю травичкою

Ведуча: Зимо, Весно, не сперечайтеся, а краще позмагайтеся, а наші діти вам допоможуть. Сьогодні ж свято Стрітення, саме сьогодні Ви і зустрілися. Діти, допоможемо визначити хто ж буде панувати на Землі?

Діти: допоможемо.

Зима : Ну що ж, позмагаємося із Весною, побачимо, хто з нас переможе.

Представлення команд.

Весна і Зима вибирають собі команди.

Ведуча: В Зими буде команда - Сніжинки, а у Весни - Промінчики. А щоб все чесно було нам потрібно вибрати журі, щоб оцінювати ці дві команди (обирається журі).

Перед початком наших змагань команди повинні привітатися.

Естафети :  1.Веселі кенгурята

2. Переправа

3. Тримай рівновагу

Поки журі підбивають підсумки наші дівчатка приготували таночок.

Горизонтально-пластичний балет «Пробудження природи»

Журі підбивають підсумки.

Естафета «Збий кеглю»

(Діти з невеликої відстані збивають кеглю м’ячем).

Журі оцінюють команди, виставляють оцінки.

Ведуча: Добре позмагалися наші діти разом з Зимою та Весною.

Зима: Веснонько, а давай побачимо, хто ж сильніший, перетягнемо канат..

Весна: Добре.

Перетягують канат.

Журі оголошують результат.

Зима і Весна (разом): молодці, малята, дякуємо вам, веселились ми з вами залюбки, а тепер одна з одною прощаємось, до наступної зустрічі розлучаємось. А щоб ви були здорові та міцні, ось вам солодкий сюрприз.

(Роздають солодкий сюрприз).

Ведуча: До побачення, любі Зимо та Весно.

Під спортивну музику діти виходять із залу.