^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4318012
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
104
1834
12829
45874
4318012

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 28-05-2023

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Конспект заняття Морська подорож
для старшої групи

Завдання: створити для дітей позитивний настрій, познайомити з професією “Матроси”, підтримувати бажання танцювати, виховувати товариськість, вміння узгоджувати свої дії в команді, продовжувати формувати ціннісне ставлення до здоров’я. Закріплювати вміння лазити по драбині з переходом на інший проліт, продовжувати формувати правильну поставу, проводити профілактику плоскостопості, розвивати почуття рівноваги, вправляти у метанні в горизонтальну ціль, тренувати навички носового дихання.

Обладнання: відеозапис “Запрошення від Нептуна”, доріжки “здоров’я”, доріжка з “ніжками”, мішечки з піском 6 шт., палиці гімнастичні 6 шт., мат гімнастичний, дзвіночок, “трюми” - секції з обручів, м’ячі пластмасові малі 12 шт., коробка із зображенням дельфіна, канат, масажні м’ячики 12 шт, костюм Нептуна.

Хід заняття

Організаційний момент.

Фізінструктор: на мою електронну пошту прийшов лист із запрошенням. Давайте підійдемо до телевізора (планшету) і разом подивимось.

На екран виводиться попередній відеозапис “Запрошення від Нептуна”

Текст Нептуна. Я володар морів і океанів Нептун маю подарунок для вас. Ось їжачки морські, вони голочками своїми масаж роблять. Припливіть до мене, їжачків заберете ще й на чарівних тваринках дозволю покататися.

Фізінструктор: як гадаєте, малята, зможемо до Нептуна добратись?  (відповідь дітей). А на чому подорожувати морем найкраще? Вірно, на кораблі. Тож я кажу чарівні слова : “крібле, крабле, бам” – матросами сьогодні бути вам.  Я буду капітаном, а ваш вихователь моїм помічником. Тож вперед, до корабля.

Вступна частина.

Крокуємо до корабля (ходьба звичайним кроком),

Обійдемо великий корабель (ходьба приставним кроком правим і лівим боком)

Ходьба «по вузенькій стежинці» ,

Ходьба по канату приставним кроком,

До корабля крокуємо і ніжки тренуємо ( ходьба по доріжках “здоров’я”, стрибки за зразком доріжки з “ніжками”),

Ходьба.

Фізінструктор: ось ми і на кораблі. Пропоную перед відправленням зробити розминку для юних матросів. Через центр залу у три колони шикуйсь! (перешикування).

Виконують розминку під пісню “На палубі матроси”. Рухи на вибір фізінструктора.

Перешикування в одну колону.

Основна частина.

Фізінструктор: ви молодці, вже розім’ялись, до відплиття приготувались. Одна команда разом зі мною буде тренуватися на верхній палубі: тут нам потрібно перенести вантаж по лавочці (ходьба по гімнастичній лаві з мішечком на голові), піднятись на мачту і подзвонити в дзвінок (лазіння по драбині з переходом на інший проліт), і перестрибуючи перешкоди повернутись в кінець колони. А інша команда в цей час з моїм помічником на нижній палубі пролізуть через трюми (прорізання в обручі),перевірять роботу гвинтів (вітрячок закріплений на стояку), пройдуть по морському канату (ходьба по канату), і пограють з дельфінами м’ячиками (метання м’ячів у коробку).

Потім по свистку міняємося місцями. Згідні? (відповідь дітей). То ж часу не гаємо і починаємо.

Перешикування у дві колони, виконання рухів. ( 2 рази).

Фізінструктор: молодці, матроси. Корабель готовий до подорожі. Давайте дружно візьмемо весла.

Імітація веслування.

Звучить музика, з’являється Нептун.

Нептун: бачу корабель у морі, гості мої прибули. Дякую що відвідали мене. Обіцянку свою виконаю, з морськими їжачками познайомлю, масаж як робити навчу. Будете і здоров’я добре мати і настрій пречудовий. Утворіть коло, сядьте на килимок і слухайте уважно.

Масаж м’ячиками проводять під супровід шуму моря.

Нептун: візьміть їжачка ( м’ячик масажний), покачайте його між долоньками, так він з вами познайомиться. Тепер від долоньки прокотіть його по ручці до плеча і поверніться назад на долоньку. Давайте і з другої долоньки їжачок покотиться до плеча і повернеться. Чудово. А зараз помасажуємо наші ніжки: від верху ніжки їжачок котимо до носочка і повертаємось. І іншу ніжку не забудемо, теж помасажуємо. І про спинки наші подбаємо: прикладемо їжачка до спинки товариша, що сидить перед вами

-        Масаж спини зверху – вниз;

-        Масаж спини зліва – направо;

-        Масаж спини коловими рухами.

Нептун: сподобались вам їжачки морські? Тоді беріть їх до себе у садочок, займайтесь спортом, будьте здорові і ще у гості припливайте. Я у море повертаюсь, вам коників морських залишаю. Люблять вони наввипередки скакати. Бувайте!

Фізінструктор: подякуємо,малята, за подарунки. Пропоную влаштувати перегони (естафета на фітболах).

Заключна частина.

Перешикування у коло.

Фізінструктор: гарно ми повеселились, давайте відпочинемо і морським повітрям подихаємо.

Дихальна гімнастика за методикою О.М. Стрельникової:

1)       “Веслярі”. В.п. - сісти, ноги нарізно. Нахилитись вперед,доторкнутись носків ніг, вимовити “Гууу!, гуууу!”. Випрямитись. Повторити 3 рази.

2)       “Опустимо вітрила”. В.п. - основна стійка. Підняти руки перед собою, піднятись на носочки – вдих. Присісти на повну ступню, зробити подовжений видих зі звуками “Ш-ш-ш-а-а-а”.

3)       “Пограй на трубі”. В.п. – стати прямо, ноги разом, руки зігнуті перед собою, ніби тримаючи тубу. Робити маленькі рухи пальцями, ніби граючи на трубі і говорячи “Ту – ту – ту!”. Повторити 15 – 20 с.

Фізінструктор: гарно ми час провели, але потрібно повертатись. Зараз сядемо за весла і попливемо назад.

Імітація веслування.

Фізінструктор: чи сподобалася подорож? Ще раз попливемо? (відповіді дітей)

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.