Ваш IP: 54.196.26.1
Сьогодні: 17-10-2018

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Заняття з фізкультури з використанням

нетрадиційних методів оздоровлення

«Космічна подорож»

Заняття з використанням фітбол - мячів та степ – платформ.

(старша вікова група)

Мета: закріплювати та вдосконалювати координацію рухів, тренувати вестибулярний апарат, удосконалювати вміння пролізати в тунель, стрибати з фітболами в обручі, удосконалювати влучність під час кидання та ловіння. Розвивати спритність, швидкість, сміливість, виховувати почуття дружби та взаємоповаги.

Обладнання: фітбол – м’ячі на кожну дитину, степ – платформи, тунель, обручі, паперові зірки.

Хід заняття

1. Вступна частина

Добий день, діти! А чи знаєте ви, як називається наша планета? «Земля», а ми з вами хто (земляни). Скажіть, а чи любите ви подорожувати? Сьогодні я вас хочу запросити в цікаву космічну подорож, ми вирушимо в політ, де нас з вами чекають невідомі загадкові планети, та космічні пригоди на цих планетах. Тож не будемо гаяти часу, сідаємо у свої космічні кораблі (беруть фітболи) і полетіли в космічний простір на зустріч до зірок і невідомих планет.

Розминка – різновид ходьби, бігу.

Ідуть по колу в помірному темпі. А ось і перша невідома планета.

1.«Планета велетнів» ходьба наносках, руки вгору. Космічний корабель рухається далі.

2.«Планета ліліпутів» ідуть присівши, руки з фітболами перед собою. Космічний корабель рухається далі.

3.«Планета космічних птахів» ходьба на п’яточках. Космічний корабель рухається далі.

4.«Планета дзеркальних павучків» ходьба по колу рухаючись навколо себе. Космічний корабель рухається далі.

5.«Планета вітрів» вітер на цій планеті то сильний і поривчастий, то ніжний і легкий – біг скоріше, повільніше.

6.«Ніжний та легкий вітер» вправа на вентиляцію легенів.

А зараз ми наближаємось до планети «Веселих пострибунчиків»

2. Підготовча частина

Перешиковуються діти у дві колонки, виконують комплекс ЗРВ

-          Пострибунчики вітаються між собою - стоячи, нахили голови в праву та ліву сторони.

-          Повертаються - стоячи,колові рухи з мячами, нахиляючись до підлоги.

-          Пустують пострибунчики – сидячи, ноги поставити на фітболи, котити мяч ногами в різні сторони.

-          Розважаються – лежачи, обхопити мяч ногами і піднімати вгору – вниз.

-          Стрибають - сісти на мяч і пострибати на місці.

-          Відпочивають – лягти на мяч животиком, погойдатися.

3. Основна частина

Діти поки ми мандрували планетами, на планеті «Зірок» трапилася біда. Космічні пірати викрали зірки, які давали планеті свою енергію, світло і якщо їх не повернути планета загине. Допоможемо?

-          Нам потрібно пройти небезпечні піратські місточки. (ходьба по степ – платформах з підніманням рук вгору);

-          Перестрибнути вогняні кільця (стрибки з фітболами в обручі), ставляють мячі;

-          А ось перед нами темний тунель (пролізання по тунелю);

Діти подивіться до нас летить метеорит

(Р/гра «Метеоритний дощ»)

Діти йдуть по колу інструктор з фізкультури по черзі кидає гравцеві мяч, за сигналом змінюють рух в іншу сторону.

4. Заключна частина

Діти зірки нам дякують, що ви врятували їх планету і запрошують вас виконати вправи на встановлення дихання, які є корисними для нашої грудної клітки.

Дихальні вправи - на обруч привязані зірочки, діти дмухають на них.

Сідаємо в свій космічний корабель, час вирушати додому. Заспокійлива ходьба. (виходять із спортивної зали).