Ваш IP: 54.196.26.1
Сьогодні: 17-10-2018

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

ТОЧКОВИЙ МАСАЖ

У навчально-виховному процесі дошкільного закладу мають впроваджуватися різні оздоровчі технології, доступні дітям для самостійного використання. Одна з них — точковий масаж.

Точковий масаж підвищує захисні властивості слизових оболонок носа, глотки, гортані, трахеї, бронхів та інших органів. Завдяки йому організм починає сам "виробляти ліки", набагато ефективніші та і безпечніші за пігулки. Щоб підвищити опірність організму проти захворювань верхніх дихальних шляхів, доцільно проводити точковий масаж зон грудини та обличчя, які є важливими регуляторами діяльності внутрішніх органів.

Самомасаж біологічно активних точок бадьорості та здоров'я

Схема біологічно активних точок (далі — БАТ), розроблена лікарем О. Уманською. Систематичне виконання точкового масажу підвищує стійкість проти холоду, вологості, вірусів та мікробів. Він мобілізує захисні сили організму, тож є загартувальним заходом. Цей масаж особливо корисний дітям дошкільного віку. І Системне використання його значно знижує захворюваність на нежить, бронхіт, ангіну, астму, гайморит.

Розташування БАТ і результат точкового масажу

1.Біля верхнього кінця виїмки крила носа (парна БАТ). Поліпшується кровообіг під слизовою оболонкою гайморових пазух, порожнини носа.

2.Між бровами в місці виходу трійникового нерва (парна БАТ). Поліпшується кровообіг та постачання нервових клітин очних яблук, лобних відділів мозку.

3. Під носовою перегородкою — так звана точка "швидкої допомоги" її масажують у разі зомління.

4. Під мочками вушних раковин (парна БАТ). Досягається позитивний лікувальний ефект під час захворювань вух, відчуття слабкості. Ця точка пов'язана з ділянкою верхнього шийного симпатичного вузла, який бере участь у регуляції кровопостачан­ня органів черевної порожнини. Через проміжниймозок вона пов'язана з гіпоталамусом, таламусом і впливає на імунні та адаптаційні системи організму.

5. На жувальних м'язах (парна БАТ). Контролюється хімічний склад крові; досягається позитивний ефект під час захворювань вух, горла, язика, органів дихання.

6. Під потиличним бугром, вище від межі росту волосся (непарна БАТ). Досягається позитивний ефект у разі головного болю, болю в ділянці шиї, при остеохондрозі.

7. У ділянці верхньої та середньої третин гру­дини (непарна БАТ). Розтирати долонями від ярем­ної виїмки до середини грудини (це — зона вилочкової залози). Так регулюється робота імунної системи організму; поліпшується кровопостачання кісткового мозку, стравоходу, трахеї, бронхів, легень.

8. Під грудними залозами (парна БАТ). Допо­магає в разі нестачі молока в матері, при кашлі,плевриті, болях у плечах, при захворюваннях печін­ки, кишковика.

9. На пальцях рук (здавити нігтьову фалангу пальця трьома пальцями іншої руки, потім перемі­щувати їх, ніби надягаючи перстень).

БАТ великого пальця пов'язана з центральною нервовою системою. Позитивний лікувальний ефект досягається в разі судом пальців, при великому по­товиділенні, ангіні, неврастенії. БАТ другого пальця пов'язана зі шлунком. Позитивний ефект досягаєть­ся також при захворюваннях на ангіну, шумі у вухах, непритомності. БАТ середнього пальця пов'язана з кишковиком, хребтом. Масаж використовують у разі підвищення температури тіла, непритомності. БАТ безіменного пальця пов'язана з печінкою. БАТ п'я­того пальця (мізинця) — із серцем. Масаж його зні­має напад тахікардії. Використовується також, коли організм ослаблений через тривалу високу темпе­ратуру.

10. На зап'ястках (парна БАТ). Розтирати коло­вими рухами по зовнішній та внутрішній поверхнях. Масаж корисний під час ангіни, тонзиліту, при екзе­мі, безсонні, поганому апетиті (внутрішня поверхня); при ревматизмі, гіпертонії, під час лихоманки (зов­нішня поверхня).

11.Зовнішній масаж від чашечки колінного суг­лоба є загальнозміцнювальним, корисним при рев­матизмі, гіпертонії, хронічних гастриті, ентероколіті.

Методичні поради:

♦  масаж виконувати щодня при застуді, грипі, за умови, що температура тіла не перевищує 37,5°С;

♦ повторювати процедуру можна через 45 хви­лин після пробудження від сну;

♦ масаж виконувати зранку, ввечері — не пізніше ніж за 1,5 години до сну;

♦ тривалість однієї процедури — 3-5 хв; вплив на одну точку — 10-15 с;

♦ техніка розтирання: кінчиком вказівного або середнього пальця натиснути на зону й робити колові рухи за годинниковою стрілкою, а потім проти неї;

♦ якщо в деяких зонах відчувається біль, це свід­чить про порушення в організмі