Ваш IP: 3.82.51.133
Сьогодні: 18-12-2018

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

КОРЕКЦІЙНА ГІМНАСТИКА

Корекційна гімнастика при кіфозі (сутулості)

1.  Вправа в присіданні ( дитина повільно присідає, ковзаючи спиною по стінці).

2.  Підтягування, піднімаючись на носки.

3.  Нахили корпуса вперед з прогинанням спини.

4. Вправа «Ластівка» ( лежачи на животі, руки вздовж тулуба, відірвати ноги від підлоги).

5. Вправа «Човник» ( лежачи на животі, руки відвести назад, ноги відірвати від підлоги, погойдатися на животі).

6. Вправа «Рибка» ( лежачи на животі, руки в замок ззаду, відірвати ноги від підлоги).

7. Стоячи на колінах, руки ззаду в замок, відводити руки назад до зведення лопаток.

8.  Лежачи на животі, руки зігнуті в ліктях під підборіддям, підніматись на руках.

Щоб виробити правильну поставу, діти повинні відмовитись від ряду шкідливих звичок: не ходити з опущеною головою, не спати на одному боці, згорнувшись калачиком, не сидіти, низько схилившись над столом. Дітям, які мають сутулість, не рекомендується їздити на велосипеді. Бажані й корисні для них плавання, катання на ковзанах, лижах.

Корекційна  гімнастика при сколіозі

(боковому викривленні хребта)

1.    Підтягування рук вгору, пальці в замок.

2.    Нахили вперед з прогнутою спиною.

3.    Присідання з прямою спиною.

4.    Вправа «Човник» ( лежачи на животі, руки відвести назад,  ноги відірвати від підлоги, погойдатися на животі).

5.    Вправа «Велосипед» ( лежачи на спині, імітувати їзду на велосипеді).

6.    Вправа «Кішка» ( дитина, стоячи на колінах і спираючись  на руки, вигинає спину дугою).

7.    Вис на гімнастичній драбині обличчям до стінки.

8.    Лежачи на животі, витягуватись, тримаючись за гімнастичну драбину.

9.    Потягування, лежачи на спині та животі.

10. Вправа «Маятник»  ( погойдування тулуба ліворуч, праворуч).

11. Сидячи у позі «лотос» дотягнутися правим ліктем до лівого коліна і навпаки.

12. Лежачи на спині, розвести руки по підлозі, утворивши коло.

Потрібно наполегливо долати шкідливі звички дітей: стояти, спираючись на одну ногу, спати на одному боці, на високій подушці, носити портфель, сумку в одній руці, сидіти за столом, нахилившись в один бік. Таким дітям не рекомендується їздити на велосипеді, грати в ігри, які потребують тривалого стояння на одній нозі. Для них корисні плавання, веслування, катання на ковзанах, лижах.

Корекційна гімнастика при лордозі (сідлоподібна спина)

Спеціальні вправи при лордозі потрібні тільки хворим дітям. Корисні також плавання, веслування, катання на ковзанах та лижах.

1.    Підтягування рук вгору.

2.    Нахили вперед з захопленням руками гомілковостопних суглобів (руки, ноги прямі).

3.    Вправа «Велосипед» ( лежачи на спині, імітувати їзду на велосипеді).

4.    Навперемінне згинання ніг в колінах з підтягуванням до голови.

5.    Лежачи на спині, руки за голову, піднімати прямі ноги вгору.

6.    Вис на гімнастичній драбині обличчям до стінки.

7.    Лежачи на спині, руки зігнуті в ліктях на рівні грудей, підніматись на лікті, голову опустивши вниз.

Корекційна  гімнастика при плоскостопості

При плоскостопості склепіння стопи надміру сплощене, опущене і в деяких випадках торкається підлоги, вся стопа видовжена, у середній частині розширена. Діти, у яких плоскостопість, швидко стомлюються при ходьбі, стоянні, часто відчувають біль у м’язах стопи і гомілки, нерідко у них виробляється неправильна постава і може виникнути викривлення не тільки ніг, а й хребта.

Своєчасне застосування спеціальної гімнастики для зміцнення м’язів склепіння стопи має важливе профілактичне значення. Ретельно дібрані вправи надають склепінню стопи правильного положення і сприяють загальному зміцненню нижніх кінцівок. Корекційні гімнастичні вправи виконують вранці і в другу половину дня після сну. Крім спеціальних вправ, при плоскостопості рекомендуються різні види лазіння (по гімнастичній стінці, драбині, канату), балансування, катання на лижах. Корисно робити на ніч прохолодні ванни для ніг (+16 -20).

В окремих випадках використовують масаж стоп і гомілок. Взуття повинно бути на невисокому каблуку.

1.    Колові обертання стоп.

2.    Згинання, розгинання стоп.

3.    Захоплення дрібних предметів пальцями ніг.

4.    Ходьба та присідання на носках.

5.    Кочення стопами палиці (поперек).

6.    Ходьба по палиці «ялинкою».

7.    Стійка та ходьба на зовнішніх сторонах стопи.

8.    Бокові повороти стоп.

9.    Ходьба на носках та п’ятках.

10. Стрибки на носках, просуваючись вперед.

11. Стрибки зі скакалкою.