^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317802
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1728
1875
12619
45664
4317802

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 27-05-2023

Підготовка дитини до школи

Вступ до школи — дуже важливий момент для дитини та її батьків. Багато дітей з готовністю та натхненням відправляються в перший клас, але далеко не всім такі зміни даються легко.

Рік перед школою дає можливість батькам підготувати дитину до школи не тільки купивши все для успішного навчання, а й заклавши в неї всі необхідні знання та вміння.

Кожна з необхідних навичок для успішного навчання та соціалізації з'являється не моментально, тому ми планово та рівномірно готуємося до школи, розподіляючи навантаження. Займаючись підготовкою до першого класу, потрібно постаратися охопити всі необхідні навички та вміння, щоб закласти базу знань для майбутнього першокласника.

Так чи потрібно готувати дитину до школи? Готувати до школи обов'язково, але при цьому, вам не потрібно намагатися випереджати шкільну програму, вивчаючи її ще до початку навчального року. Це вже завдання вчителя, для батьків же головне навчити необхідним азам для успішного навчання та взаємодії з майбутніми однокласниками. Якщо перестаратися і дати занадто багато знань, це може надати протилежний ефект та призвести до втрати інтересу, адже малюкові буде просто нудно на уроках.

Основні принципи успішної підготовки дітей до школи — регулярність, відсутність примусу та дотримання конкретних правил. Це дозволить малюкові домогтися необхідних результатів та прищепить дисципліну, яка знадобиться для регулярних занять в школі. Це саме те, що повинна знати дитина йдучи в перший клас.

Фізіологічна готовність дитини до школи

Інтерес до спорту, фізкультури та в цілому до фізичного розвитку потрібно починати прищеплювати дитині ще задовго до школи. В цьому випадку, краще всього показує себе особистий приклад. Досить активно проводити спільно час з малюком вдома та на прогулянках.

Інтелектуальна готовність дитини до школи

Створіть комфортні умови для отримання нової інформації та зацікавте малюка. У цьому допоможе різнопланове дозвілля, читання цікавої та розвиваючої літератури, перегляд відео, прогулянки та відвідування цікавих місць. Так дитина зрозуміє, що світ — це нескінченна кількість дивовижних речей та захоче дізнаватися все більше і більше.

Розмовляйте з малюком якомога більше, розповідайте як спілкуватися зі старшими та з однолітками, як вести себе з меншими дітьми. Також допомагайте йому аргументувати власну думку, покажіть що слухаєте його та отримуєте задоволення від розмов. Таким чином він навчиться висловлювати свою точку зору, вислуховувати вашу і, також як і ви, радіти самому процесу спілкування.

Розвивайте логіку та вчіть нестандартного мислення. Це дуже важливо при вирішенні побутових завдань і, в цілому, в житті. Так малюк зможе дивитися на типові ситуації з нестандартного ракурсу, розвине критичне мислення, його розум стане більш гнучким та буде краще засвоювати отриману інформацію. Для розвитку логічного мислення відмінно підходять спеціальні завдання на логіку та креатив.

Соціальна готовність дитини до школи

Особистісна (соціальна) підготовка дитини до школи дозволяє допомогти малюкові легше адаптуватися до різних форматів навчання та спілкування, які значно відрізняються від звичних в садку та вдома. Також, соціальна готовність дитини до школи робить її більш усвідомленою та відкритою до нових знань, навколишнього світу та самої себе.

Дозволяйте дитині самій знайомитися в людних місцях, пояснюючи при цьому, що без присутності дорослих, не можна контактувати з чужими дорослими.

Відвідуйте періодично дуже людні місця, на зразок розважальних центрів, супермаркетів, вокзалів та аеропортів — це навчить її не губитися при великому скупченні людей.

Навчіть малюка справлятися з критикою, пояснюючи, що вона може мати відношення до ситуації чи результату її роботи, але до неї особисто жодного відношення не має. Також цьому сприяє вироблення правильної позитивної самооцінки у дитини.

Вивчайте правильно висловлювати власні думки, грайте сценки як вона звертається за допомогою до незнайомця, задає питання та інше.

Розвивайте у малюка здорову тягу до змагань та перемог, а також обговорюйте можливі невдачі та прищеплюйте правильний погляд на них.

Дозволяйте працювати самостійно. Якщо малюк потребує похвали, ви можете почати з заохочення кожного етапу його діяльності, а в кінцевому рахунку — хвалити вже тільки результат.

Створіть чіткий розпорядок дня, щоб дитина навчилася присвячувати одній справі певний час. Важливо, щоб в такому порядку, чергувалися спокійні та активні заняття.

Психологічна готовність дитини до школи

Навіть якщо ваша дитина спокійна, серйозна та має правильну самооцінку, це ще не дає гарантії, що адаптація до школи пройде гладко. Кожен новий етап та зміни — це стрес навіть для дорослого, а для малюка тим більше. Саме тому психологічна підготовка до 1 класу дуже важлива. Щоб допомогти максимально легко адаптуватися до незвичайного для неї шкільного життя та забезпечити правильну психологічну готовність дитини до школи, важливо навчити:

  • Позитивному мисленню та управлінню емоціями.

Помірний контроль таких емоцій, як образа, злість та гнів дозволять малюкові уникнути імпульсивних слів і вчинків. Ви повинні вкласти в голову дитині, що неприємні ситуації трапляються, але позитивне мислення дозволяє відшукати правильний вихід. У цьому допоможе моделювання різних ситуацій та їх розбір. Це основа психологічної готовності дітей до школи.

  • Концентрації та уважності.

Уміння довести розпочате до кінця — важлива здатність, яка буде помічником не тільки в школі, але і протягом усього життя. Ставте приємні та нейтральні завдання, на виконання яких вистачить півгодини. Якщо в результаті дитина може зосереджено працювати над однією справою хоча б хвилин 20, значить у вас все вийшло.

  • Відповідальності та націленості на результат.

Мрійте разом, ставте цілі та допомагайте дитині домогтися їх, незважаючи на можливі перешкоди. Спочатку ви можете стимулювати малюка ззовні, але поступово потрібно пояснювати йому, що кращий мотиватор — він сам та його бажання.

Важливо розуміти, що психологічна готовність дитини до навчання в школі починається саме вдома. Давайте дитині різні доручення, покладайте на неї відповідальність за виконання посильних завдань та нехай будуть справи по дому, які виконує саме вона.

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.