^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317790
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1716
1875
12607
45652
4317790

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 27-05-2023

Роль Лего-конструювання в розвитку дитини

- Як ви вважаєте, чи люблять ваші діти гратись в LEGO і , якщо так, то чому? Що дає така гра дитині? Пригадайте свої ігри в дитинстві, що це були за ігри?

За спостереженнями педагогів всі діти люблять Лего-конструювання.

За результатами досліджень і спостережень, вчені зробили висновок, що складання конструктора позитивно впливає на дитину більше, ніж малювання і ліплення з пластиліну. Це пов’язане з тим, що під час малювання та ігор з пластиліном результат праці дитини не завжди виходить успішним. А ось при грі з конструктором LEGO, у дітей завжди виходить щось цільне і красиве. Завдяки своїм формам і кольору, яким чином би малюк не склав деталі, у нього завжди виходити щось схоже на справжні предмети. Досягнення хороших результатів при складанні конструктора формує у дітей впевненість у собі і навіть лідерські якості.

LEGO дозволяє дітям вчитися, граючись і навчатись у грі. Саме головне – це надати дітям можливість “проживання” цікавого для них матеріалу. Дізнаючись щось нове, діти навчаються виражати своє ставлення до того, що відбувається. Конструюючи, вони занурюються в організовану дорослими ситуацію. В ході навчальної діяльності діти стають будівельниками, архітекторами, лікарями, водіями, фермерами і т.д., граючись вони вигадують і втілюють в життя свої ідеї. В процесі діяльності розв’язуються різні задачі: психологічні, розвивальні, пізнавальні. Подорожуючи, діти допомагають своїм друзям, визволяють героїв з біди, дізнаються цікавих фактів тощо. Готуючись до подорожі, діти конструюють, вчать вірші, працюють за схемами. При цьому у дітей розвивається творча уява, комунікативні якості, допитливість. Знання, які отримують діти є актуальними, необхідними для них. А цікавий матеріал засвоюється легко і назавжди.

Застосування LEGO сприяє:

  1. Розвитку у дітей сенсорних відчуттів (тому, що використовуються деталі різної форми, основних кольорів).
  2. Розвитку і удосконаленню психічних функцій (пам’яті, уваги, мислення, розвиток таких мислительних процесів, як аналіз, синтез, класифікація, узагальнення).
  3. Тренуванню пальців кисті руки, що дуже важливо для розвитку дрібної моторики руки. А також сприяє розвитку мовлення дитини, тому що недарма кажуть: “Мова дитини на кінчиках пальців”.
  4. Об’єднанню дитячого колективу, формуванню симпатії один до одного,

так як діти навчаються спільно вирішувати задачі, розподіляти ролі, пояснювати один одному важливість прийнятого конструктивного рішення.

Дуже тісно конструктивна діяльність пов’язана з розвитком мовлення, тому що спочатку дитина проговорює подальші дії, які деталі вибере, необхідну їх кількість, розміри.

На заняттях з Лего-конструювання діти навчаються посидючості.

Ось приклади ігор, в які можуть погратися батьки разом зі своїми дітьми. Це ігри-лабіринти, які потрібно спочатку самим сконструювати із цеглинок.

Варіант 1 гри

“Закоти м’ячик у лунку”( для дітей 3-4 років)

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.