3205010

Ваш IP: 54.92.164.9
Сьогодні: 22-01-2022

Діти і локдаун: Як встановити

ще більш глибокий зв'язок з дитиною ?

У січні - локдаун, тож з дітьми активно не погуляєш по різних закладах. Але свято та магію можна влаштувати й вдома. Можна і потрібно.

У карантині, самоізоляції, ми стаємо ще ближче один до одного, особисті кордони стираються. Можна зіткнутися лобами, що незмінно приведе до конфліктів, а можна встановити ще більш глибокий зв'язок з дитиною.

Читання вголос

У цьому процесі живе магія. Казка супроводжує людину впродовж усього життя, допомагає її успішній соціалізації й ефективному засвоєнню життєвих уроків. Казка для дитини – це не просто вигадка, фантазія, це особлива реальність світу почуттів. Казка розсуває рамки звичайного життя; тільки в казковий формі діти стикаються з такими складними явищами і почуттями, як життя і смерть, любов і ненависть, гнів і співчуття, зрада і підступність. Казка – це стародавній спосіб підтримати людину за допомогою слова.

Вибір цих скарбів сьогодні неймовірний, можна навіть знайти музичні "Лускунчик", "Спляча красуня", розкривши які, бачимо прекрасні ілюстрації та чуємо музику з балету твору.

Можна обрати і ваші улюблені книги, близькі серцю, музику на фон увімкнути окремо, атмосферу доповнити свічками, вогниками гірлянд.

Саме час згадати про "Маленького принца" Екзюпері.

Веселий листоноша

Окрім перегляду мультфільмів та читання книг, можна пограти в розвивальні ігри або стати «веселим листоношею»:

Підготуйте з дитиною гарні малюнки для кожного адресата – тата,мами,бабусі,дідуся, тітки чи друзів.

Кулінарні години

Сімейне приготування їжі – особлива магія. Хто має такі спогади з дитинства, той точно скаже, що вони найцінніші і наймиліші.

Разом можна приготувати піцу, імбирне печиво,корисні цукерки, панкейки на сніданок чи кекси і прикрасити їх по-новорічному.

Пофантазувати та викласти сніговичків, оленят тощо.

Можна в крамниці знати набір для шоколадного фондю.

Свічка знизу під тарілкою розтопить шоколад, в який можна занурювати фрукти, маршмеллоу, печиво. Смачний та захопливий процес!

Інтерактив біля ялинки

Можна влаштувати ляльковий театр, натягнувши простирадла в дверному отворі, вимкнути світло та підсвітити простір за простирадлом, влаштувавши театр тіней.

Або просто виступи біля ялинки, влаштувати тематичну сімейну фотосесію, адже діти дуже люблять фотографувати.

Настільні ігри

Якщо правильно підібрати ігри під вік вашої дитини то час пролетить надзвичайно цікаво, весело і непомітно.

Зараз величезний вибір настільних ігор.

Спорт, танці

На YouTube можна знайти цікаві заняття йогою для дітей, навіть в казковій формі.

Або ж рухливі танцювальні відео, де треба повторювати рухи за героями. Відео – це весело та драйвово, особливо якщо робити це разом з дітьми.

Творчість та досліди

На YouTube сила-силенна різних відео майстер-класів святкових поробок чи наукових експериментів з дітьми.

Підсвічники, листівки, ліпку з полімерної глини, з солоного тіста, малювання, антистреси, орігамі.

Є все, що завгодно! Варто тільки заздалегідь обрати та підготувати матеріали і захоплююче проведення часу гарантовано.

Квести вдома

Одразу попередження – це не складно. Намалюйте схематичний план кімнати, квартири, будинку, позначте, де сховано скарб.

Карту розірвіть на шматки та видавайте по одному шматку за кожне виконане завдання.

Головне, щоб шматок з позначкою, де сховано скарб, був останнім.

Завдання можуть бути якими завгодно: відгадати загадки, виконати активні вправи, прочитати щось чи написати, виконати якісь завдання, що задали на канікули. Може, навіть помити посуд.

Чому б не перетворити в гру потрібні справи? Виконавши всі завдання, діти збирають карту та знаходять скарб.

Або ще ідея: загадати якусь іграшку на ялинці, чи навпаки – зняти її і сховати в інтер’єрі, а діти мають очима відшукати її.

Магічні ліхтарики

Заздалегідь придбайте небесні ліхтарики і разом з дітьми напишіть чи намалюйте на листівках бажання, прикріпіть їх до ліхтарів та запустіть в небо.

Чарівна годівничка

Стати справжніми чарівниками можливо. Робити добрі справи та навчити цьому дітей – одна з найцінніших інвестицій в їхнє життя.

Можна разом змайструвати годівничку для пташок, які завжди в пошуках їжі в зимову пору. Способів безліч.

Далі йдемо на сімейну прогулянку, обираємо місце для годівнички та час від часу наповнюємо її.

Ці ідеї можна об’єднати в певну вечірку та навіть не одну.

Або ж створити святковий календар, повісити на холодильник і члени сім’ї зможуть готуватися до цих днів, чекати їх, підбирати книги, фільми, страви, образи, готувати виступи. Всі ми знаємо, що підготовка – також цікавий процес.