^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317834
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1760
1875
12651
45696
4317834

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 27-05-2023

Які іграшки потрібні дитині?

Безсумнівно, у дитини має бути певний набір іграшок, що сприяють розвитку її чуттєвого сприйняття, мислення, кругозору, що дозволяють їй програвати реальні і казкові ситуації, наслідувати дорослих. Не всі іграшки купуються в магазині, багато можна зробити самостійно, і від цього вони будуть ще ближчими і дорожчими дитині.

Іграшки з реального життя. Лялькова сім'я (може бути сім’я тварин), ляльковий будиночок, меблі, посуд, машинки, човен, каса, ваги, медичні і перукарські інструменти, годинники, пральні машини, плити, телевізори, крейда і дошка, рахівниці, музичні інструменти, залізниці, телефон і т. д.

Іграшки, що допомагають виплеснути агресію. Надувні «груші», подушки, дикі тварини, гумові іграшки, скакалки, молотки та інші інструменти, дротики для метання, кеглі і т.д.

Іграшки для розвитку творчої фантазії та самовираження. Кубики, конструктори, абетка, настільні ігри, розрізні картинки або листівки, фарби, пластилін, мозаїка, набори для рукоділля, нитки, шматочки тканини, папір для аплікацій, клей тощо.

При купівлі іграшок користуйтеся простим правилом: іграшки слід вибирати, а не збирати!

Іграшки, якими їх уявляють собі дорослі, з погляду дитини нікуди не годяться. Чудові автоматичні і напівавтоматичні, повністю зібрані іграшки не можуть задовольнити творчі та емоційні потреби дитини. Дитині потрібні такі іграшки, на яких можна відпрацьовувати, відшліфовувати основні необхідні властивості характеру. Для цього автоматичні іграшки зовсім не придатні.

Іграшки для найменших, насамперед, повинні розвивати органи чуття: очі, вуха, руки. Поки основна потреба малюка відчувати тепло, іграшки малюків повинні бути м’якими і теплими, тоді вони будуть повністю відповідати прагненню дитини все пізнати через дотик. Найкращі іграшки для маленьких це ті, які можна кусати. Вони повинні бути зроблені з м’яких матеріалів пластмаси, гуми, добре митися, бути легкими, не мати подовженої плоскої форми, щоб засовуючи їх в рот, дитина не могла вдавитися. Забарвлення іграшок повинно бути яскравим, добре, якщо вони будуть зі звуком.

Для однорічного малюка цікаві і корисні будуть пластмасові пірамідки з 3-4-х кілець різного кольору, мисочки різних розмірів, що вкладаються одна в одну, різнокольорові кубики. Маніпуляції з цими іграшками не тільки розвивають інтелект дитини, але і приносять радість, коли у малюка щось виходить так само, як у дорослого. Дуже корисні іграшки каталки і неваляйки.

Для 2-річних дітей дуже хороший великий різнокольоровий м’яч, що не закочується під меблі, 7-8-складові пірамідки, м’які іграшки, які вже не тягнуть до рота, а ось засинати з ними дуже добре. Велика пластмасова машина або коробка, в них повинні складатися після гри кубики, м’ячики, гумові та м’які іграшки, адже вже з цього віку дітей слід привчати до акуратності, самостійності. Добре, якщо в малюка буде своє ігрове місце в квартирі, а у іграшок теж свій будиночок.

До трьох років набір іграшок розширюється. До яскравих, різнобарвних, з чіткою формою іграшок додаються найпростіші конструктори, які малюки збирають разом з дорослими, завжди при цьому відчуваючи задоволення і захоплення від того, що з дивних шматочків може вийти чудова, зрозуміла дитині фігура-іграшка. На цьому віковому етапі дитина починає активно включатися в світ реальних життєвих ситуацій, дізнається, що люди зайняті в житті роботою і мають різні професії, стикаються з проблемами і знаходять вихід з конфліктів. Тому найчастіше дитина вибирає сюжети для рольових ігор з того життя, яке її оточує. Діти грають в «дочки-матері», «в тата й маму», в «магазин», «лікаря», «дитячий садок» і т. п. Іграшки в цьому віці збільшуються в розмірах (велика лялька, великий ведмідь і т. д.). Правильною буде покупка «наборів для перукарні», чайних і столових сервізів, приладдя лікаря Айболита, меблів та інших предметів, що відображають різні сторони реальності. Основна вимога «побутові іграшки» повинні виглядати якомога більш подібними до «оригіналу» і бути досить міцними.

До чотирьох років рольова гра стає основним видом діяльності дитини. Ускладнюється зміст гри, багато іграшок стають «непотрібними», так як дитяча фантазія здатна перетворювати конкретні предмети в уявні. Так, олівець може стати чарівною паличкою, зелене листя грошима, намальовані орнаменти на папері килимами. Саме тому в такому віці найбільшу користь дитині принесуть не куплені дорогі іграшки, а зроблені своїми руками разом з дорослими.

Великі іграшки до п’яти років поступово перестають цікавити дитину. А ось набори звірят, солдатиків, лялькових сімей завойовують інтерес і емоції дитини. З’являється велика можливість для програвання різних варіантів з одними і тими ж іграшками, розвивається фантазія і уява, мислення перестає бути конкретним, а емоційний світ збагачується.

Шестирічній дитині корисніші і цікавіші вже не статичні і конкретні іграшки, а конструктори, моделі кораблів і літаків, красиві фломастері і захоплюючі настільні ігри, розбірні роботи-трансформери, набори для шиття і в’язання. Дітям дуже подобаються іграшки, зроблені власними руками, особливо, якщо вони стають корисними для інших. Діти люблять в цьому віці робити іграшки-подарунки (кухонні прихватки, серветки, прикраси). Радість і гордість викликає в дитині той факт, що вона вміє робити добро оточуючим і близьким людям. Тому будь-яке бажання дитини щось змайструвати, зшити, склеїти і комусь подарувати, має вітатися батьками, якщо вони хочуть розвинути в дитині працьовитість, посидючість і бажання щось у житті давати іншим. Іграшкові магазини йдуть на другий план, а найбільший інтерес у дітей викликають прилавки з канцелярським приладдям, будівельними матеріалами, нитками і гудзиками. Дитина сама готує себе до зміни виду діяльності та шкільного навчання.

Надалі дитина сама зробить «інвентаризацію» своїх іграшок.
Не змушуйте ніколи дитину своїми руками викидати зламані або застарілі іграшки! Для неї це символи її розвитку, з кожною пов’язані позитивні емоції і переживання. Це її дитячі спогади, це її друзі. Набагато психологічно екологічніше відремонтувати їх і віддати іншим дітям, подарувати дитячому садку, дитині, якій в цьому плані не пощастило і батьки не купують іграшок.

Даруйте своїм дітям радість не тільки у дні народження і на Новий рік, а й просто так, від гарного настрою – грайтеся з ними!

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.