^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4318005
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
97
1834
12822
45867
4318005

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 28-05-2023

Будьмо здорові

Діти і короновірус

Діти повинні отримувати відповідну до віку інформацію про коронавірусну інфекцію. Експерти радять подавати її коротко і лаконічно, говорити простими словами і обов’язково враховувати індивідуальні та вікові особливості дітей. 

Наприклад, дошкільнятам можна пояснити, що «віруси — це дуже крихітні організми, які можна побачити лише за допомогою спеціальних скелець», або, що «є багато різних вірусів, які викликають біль в животі або у горлі, але коронавірус — особливий, тому зараз вчені з’ясовують, як зробити так, щоб люди були в безпеці, але поки ми маємо побути вдома».

Дітям важливо розуміти, що коронавірус — це інфекція, від якої можна захиститися, дотримуючись певних норм і правил. Це створює додаткове відчуття безпеки. Слід одразу окреслити, що просто так потрапити в організм хвороба не може, адже вона не ходить самостійно і не літає. Варто пояснити, що вірусу потрібні особливі умови для зараження. Наприклад, треба потиснути руку чужій людині, або чхнути поряд. Саме тому дитина має практикувати соціальну дистанцію — триматися осторонь від інших людей під час прогулянки, уникати натовпів і нікого не торкатися без потреби.

Дотримуватися таких правил дітям може бути важко, адже вони відкриті і контактні. Але нові навички правильної поведінки і гігієни легше засвоїти, якщо всі члени родини їх дотримуються. Тим паче миття рук — корисна звичка і в нормальному житті. Різні психологи і експерти з виховання рекомендують перетворити миття рук на гру або змагання. Наприклад, можна двічі проспівати пісеньку "З Днем народження тебе" (якраз необхідний для ретельного миття час), або з'ясувати, хто зможе намилювати руки довше, або хто сухіше їх витре. Не так важливо, що саме ви робите, аби усе відбувалося у позитивній атмосфері, а процес приносив дитині задоволення. Головне — самим дотримуватися власних правил і зробити їх традиційнимЧерез гру розповідати дітям про заходи вбереження від коронавірусної інфекції. Нині діти мають багато вільного часу, який треба організувати.

Діти емоційно уразливіші, ніж дорослі. У присутності малюків не обговорювати якихось гострих явищ, пов’язаних із коронавірусом. Уникати питань пов’язаних із наслідками. Діти не повинні повністю включатися у трагічні наслідки які є. На відміну від дорослих, вони реалістично сприймають ці речі. Вони не сприймають, що це навколо, десь далеко. Є небезпека травмування дітей у цьому плані".

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.