^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4341500
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
780
1620
8912
16546
4341500

Ваш IP: 44.192.79.149
Сьогодні: 09-06-2023

Будьмо здорові

Загартовування дітей дошкільного віку

Загартовування відіграє найважливішу роль у формуванні імунітету людини. Тому починати гартувати дитину бажано з самого раннього віку.

Дітки, яких починають гартувати в 2-3 роки, рідше хворіють, швидко адаптуються при вступі в  дитячий садочок, енергійні і рухливі, мають гарний апетит. Однак проводити процедури загартовування дітей раннього віку потрібно суворо виконуючи основні правила:

Систематичність процедур. Загартовуючі заходи повинні стати частиною повсякденного режиму, проводитися регулярно, а не час від часу.

Поступовість. Привчайте дітей до загартовуючих процедур повільно і обережно. Починати як загартовування новонароджених, так і дошкільнят, краще в теплу пору року.

Повітря

Повітряні процедури загартовування є частиною звичайного режиму дня дитини. Їх бажано проводити кілька разів на день, вранці обов'язково. Підходять для загартовування дітей від 2 років і старших. До повітряних загартовуючих заходів належать:

- Ранкова зарядка в провітреній кімнаті. Поєднувати фізичну активність і прохолодне свіже повітря дуже корисно і ефективно.

- Підтримання температури в кімнаті близько 20-21° С. Провітрюючи кімнату кілька разів на день, можна знижувати температуру до 18° С.

- Прогулянки не менше 3 годин на свіжому повітрі.

- Провітрювання кімнати перед сном, бажано залишати кватирки відкритими в літній період.

- Натуральний, дихаючий, легкий одяг, в якому дитина може вільно рухатися і гратися.

Вода

Найефективніший спосіб загартовування дошкільнят. Включає наступні процедури:

- Обтирання частин тіла вологим рушником. Починають процедуру з 30-32 ° С, знижуючи температуру на 1 градус через 3 дні. Головне правило - насухо розтирати дитину після процедури.

- Обливання стоп ніг прохолодною водою. Температура води: верхня - 38 ° С, нижня - 18-20 ° С, тривалість - 3 хвилини. В кінці процедури - обов'язкове розтирання сухим рушником.

- Обливання тіла. Початкова температура - 36 ° С, тривалість першої процедури - 15 секунд. Знижувати температуру води щотижня на 1 ° С, збільшувати тривалість на 5 секунд.

- Купання у водоймах. Відмінний спосіб загартовування дітей раннього віку влітку. Купати в водоймах можна дітей з 2-3 років, в безвітряну погоду, оптимальна температура води 23 ° С.

Сонце

Сонячні ванни зміцнюють дитячий організм, поліпшують опірність інфекціям, сприяють синтезу вітаміну D.

Починати загартовування сонцем треба в тіні, потім слід залишати відкритими під сонцем окремі частини тіла - ручки, ніжки.

Власне сонячні ванни являють собою «сеанси засмаги». Голову потрібно прикривати панамкою, бажано, щоб вона перебувала в тіні, а тіло - під сонцем. Кращий час для процедури - з 9 до 11 ранку.

Тривалість першої процедури - 4 хвилини на все тіло (живіт, спина, лівий і правий бік). Поступово можна довести цей час до 30 хвилин.

Після прийому сонячної ванни дитини можна облити водою (27 ° С) і відвести в тінь.

У спекотну погоду дуже важливо давати дитині більше рідини.

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.