^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317964
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
56
1834
12781
45826
4317964

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 28-05-2023

Будьмо здорові

Увага: кір!

З початку року в Україні захворіли на кір ббільше 30 тисяч людей, більше половини з них діти. Підйом захворюваності на кір є прогнозованим, він стається кожні 5-7 років.

         Як розпізнати, що людина захворіла на кір? Основні симптоми: нежить, підвищена температура до 39-40 градусів, а особливо – це поява висипання, яке починається з голови та слизових оболонок (на внутрішній стороні щік, наприклад), а також ураження кон’юктиви (слизової оболонки ока).

         Висипання можуть з’явитися на третю добу від початку нездужання. Характерна ознака висипання – спершу з’являється на слизових оболонках, за вухами, а далі вони спускаються вниз по всьому тілу.

         Ці симптоми схожі на застудні, тому при наявності у дітей чи дорослих таких ознак треба негайно звертатися по медичну допомогу.Лікар вже визначить тяжкість захворювання і необхідність госпіталізації. Кір – вірусне захворювання, яке, перш за все, викликає важкі ускладнення у дорослих нещеплених людей.

         За графіком щеплення проти кору, краснухи та паротиту вакцина вводиться дитині двічі: у віці 12 місяців та у 6 років.

         Чи можливо його робити зараз, під час спалаху кору?Так, це не є протипоказанням.

         Вакцина КПК проти трьох інфекцій: кір, краснуха паротит – це ефективна і корисна вакцина, із всіма лабораторними випробуваннями, міжнародною та українською сертифікацією.Вакцину закуповує МОЗ і в будь-якій державній поліклініці її роблять безкоштовно для дітей за графіком щеплень.Якщо щеплення не було проведення через протипоказання, ігнорування батьків та певні складнощі, лікар може призначити додаткове щеплення і воно теж буде проведене дитині безкоштовно.

         Щеплення необхідно проводити і дорослим людям. Але дорослим щеплення проводиться вже на платній основі – пацієнт має сплатити за вакцину.

         Іноді на кір хворіють навіть ті, хто проходив щеплення. Це пов’язано із календарем щеплення, якщо вакцину ввели лише один раз.При проведенні повного (дворазового) щеплення, захисні імунно-титри переважно зберігаються на рівні 90-95% і людина не захворіє. Але це залежить від організму: в іншої людини він може інакше зреагувати і в окремих випадках є вірогідність захворіти, пояснює лікар-епідеміолог.

         Перш за все у вакцинованих людей не будуть реєструватися ускладнення. Кір важкий на лікування та на ускладнення. Вакцинуються не від захворювання, а від ускладнень.До того ж ті люди, які мають протипоказання щодо вакцини, будуть захищені тоді, коли оточуючі навколо матимуть щеплення, бо поширення такої інфекції зведеться до мінімуму.

         У вакцини є протипоказання – алергічні реакції, зокрема на антибіотики. Також її неможливо проводити вагітним.

         Будь яке щеплення необхідно проводити по показанням і після проведення медичного огляду.

         При ігноруванні лікування кору, можуть виникнути такі ускладнення як менінгіт, енцефаліт, пневмонія, пієлонефрит.У 25% не лікований менінгоенцефаліт викликає смертельні випадки, наголошує лікар. Щодо вагітних – є загроза ранніх викиднів та ураження плоду.

         Через масову антивакцинальну кампанію із залученням різних зацікавлених осіб, яка проводиться з 2006 року, в тому числі серед медичних працівників, які вже несвідомо навчають батьків не проводити щеплення, формується думка про необов’язковість вакцінації.

         Це смертельне ігнорування для нації, якщо не вакцинуються люди. Вакцинуватися необхідно, це найдієвіший, найефективніший захід у всьому світі. Що стосується дітей – до 2006 року жорстко проводили недопускання нещеплених дітей до занять. Є директиви в законі України про захист від інфекційних хвороб: нещеплені діти не повинні перебувати в організованих колективах. На жаль, демократичний підхід привів до того, що ми маємо зростання захворювань на керовані інфекції.

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.