^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

4317787
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Попередній тиждень
За весь час
1713
1875
12604
45649
4317787

Ваш IP: 3.237.32.15
Сьогодні: 27-05-2023

Будьмо здорові

Грип на порозі

Збудником захворювання є вірус грипу, що належить до родини ортоміксовірусів.

Цей вірус малостійкий до чинників довкілля: за температури повітря +20…+24°С гине протягом 2-9 год., за +32°С – протягом 1 год. Також він гине під дією ультрафіолетового випромінювання, хлорвмісних дезінфекційних засобів, етилового спирту, кислот і лугів. При цьому вірус стійкий до низької температури, зберігається роками і не втрачає інфекційних властивостей.

Джерело інфекції – хвора людина з останніх годин інкубаційного періоду до 4-5 дня захворювання за неускладненого перебігу і до 10-14 дня за ускладненого. Протягом інкубаційного періоду хвора людина виділяє одиничні віруси, у розпал захворювання – у значній кількості. У період одужання людина також виділяє віруси, при цьому дитина триваліше, ніж дорослі.

На грип може захворіти будь-хто. Лише діти віком до півроку менш сприятливі до збудника. Випадки захворювання реєструють протягом всього року, але епідемії трапляються переважно в зимово-весняний період.

Людина інфікується повітряно-крапельним шляхом. Важливе значення також має контактно-побутовий шлях: через руки, іграшки, рушники, носові хустинки, гроші, дверні ручки тощо.

Захворювання починається раптово з підвищення температури тіла до 39,0…40,0°С, її складно збити жарознижуючими засобами і вона швидко наростає знову. Така температура тримається 3-5 днів. На її тлі розвиваються симптоми інтоксикації: озноб, головний біль, біль у м'язах, суглобах, світлобоязнь, пітливість, слабість.

Дитина збуджена, або, навпаки, млява, погано спить. У тяжких випадках може непритомніти, галюцинувати, часом її судомить, можливі діарея, блювання, блідість або синюшність шкіри обличчя.

На 2-3 день захворювання розвиваються катаральні явища – виділення з носа, біль у горлі, сухий кашель, інтенсивність якого швидко зростає.

За сприятливого перебігу лихоманка і симптоми інтоксикації зникають за 3-5 днів. Утім можливе тривале підвищення температури тіла до37,1…38,0°С та астенічний стан, проявами якого є пітливість, слабкість, втомлюваність. При цьому кашель утримується до 2-3 тижнів.

Дітей, хворих на неускладнену форму грипу, лікують вдома, із тяжким перебігом захворювання – в стаціонарі.

Під час гострого періоду рекомендовано дотримання постільного режиму, рясне пиття, збагачене вітаміном С, промивання носа сольовими розчинами, при необхідності – судино звужуючі препарати. Необхідно приймати противірусні засоби, дотримуватись молочно-рослинної дієти.

Специфічна профілактика грипу – щеплення, утім воно не є обов’язковим. Щеплення лікар-педіатр рекомендує за станом здоров’я дітям з високим ризиком розвитку ускладнень внаслідок захворювання або тяжким його перебігом.

Щеплення слід робити щороку, за 1-1,5  місяці до очікуваної епідемії. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Як уберегтися від грипу
           Пам’ятка для батьків

- Стежте за тим, аби дитина не контактувала з людьми із симптомами грипу – озноб, нежить, чхання та кашель.

- Зведіть до мінімуму відвідування місць скупчення людей – магазинів, громадського транспорту, театру, цирку.

- Застерігайте дитину не торкатися брудними руками їжі, очей, носа, рота.

- Привчайте дитину ретельно й часто мити руки з милом, особливо після відвідування громадських місць. Якщо поруч немає води, користуйтесь спиртовмісним спреєм для рук.

- Промивайте ніс сольовим розчином. Це очищує його від шкідливих мікроорганізмів, слизу та пилу.

- Навчіть дитину користуватись медичною або марлевою пов’язкою під час перебування в громадських місцях. ЇЇ слід змінювати кожних 3 години.

- Загартовуйте організм дитини та більше гуляйте з нею на свіжому повітрі.

- Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.

- Дотримуйтесь режиму дня й привчайте до цього дитину.

- Включайте до раціону дитини більше природних вітамінів, що містяться у свіжих овочах і фруктах.

- Якомога частіше провітрюйте та прибирайте приміщення. Раз на тиждень під час вологого прибирання використовуйте дезінфекційні засоби.

- Якщо на грип захворів хтось із членів родини, намагайтеся ізолювати його, особливо від дитини.

Copyright © 2013. ЗДО №32 Рівне Rights Reserved.